Týmy byly rozděleny do tří skupin. V úvodním utkání Rakovník neudržel jednobrankový náskok a v závěru je reprezentace PČR dvakrát potrestala. To však bylo jediné zaváhání. Poté Olympie přehrála Teplice 3:0 a Pandy těsným výsledkem 1:0, když Dubcová po kombinaci s Beránkovou zakončila na delší tyč.

Klára Dubcová mluví o kvalifikační skupině jako o nejtěžší na turnaji. „První zápas nám nevyšel, i když remíza by byla spravedlivá. Další zápasy jsme zvládly, proto jsme také jako čtvrté nasazené postoupily rovnou do čtvrtfinále,“ popisuje průběh turnaje kanonýrka Olympie.

V play-off Olympie narazila na Jablonec, ten a poté ani domácí Švermov rakovnické holky nezastavil. Ve finále se potkaly opět s Pandami, které vyřadily policajtky. Po uvolnění Dubcové a opět střelou na zadní tyč mohla Brabcová přidat pojistku. Místo toho soupeřky potrestaly nedůslednost při autu. Za nerozhodného stavu o vítězkách rozhodovaly netradičně samostatné nájezdy. Jediná Dubcová úspěšně proměnila svůj nájezd a stoprocentní Vacíková v brance rozhodla, že pohár poputuje do Rakovníka.

„Až do finále jsme propluly suverénně, tam jsme narazily na soupeřky ze skupiny. Naštěstí se nepotvrdilo pravidlo „dvakrát stejného soupeře neporazíš“. Turnaj můžu hodnotit pouze kladně. Skvěle strávená sobota se skvělou partou,“ zakončila Klára Dubcová.

Dubcová se mohla blýsknout ještě individuálním oceněním za nejlepší střelkyni turnaje. Po finále však byly tři adeptky na tuto trofej. Následný penaltový rozstřel zvládla pouze rivalka z pražských Pand.

Olympii v turnaji vedla nehrající hráčka Petra Kieryková. „Na turnaji jsme se praly o postup v nejsilnější skupině, i přes lehké klopýtnutí se nám turnaj povedlo vyhrát. Mám pocit velké spokojenosti, jelikož jsme prokázali bojovného ducha, soudržnost, taktičnost, což nás dovedlo na stupínek nejvyšší,“ neskrývala nadšení Kieryková. „Holkám moc děkuji za výkony a přeji dobrou regeneraci,“ v závěru popřála svým spoluhráčkám.

Olympie Rakovník: Vacíková – Bětka Brabcová, Jungová, Vajcová, Hajnová – Dubcová, Beránková, Lodeová, Adéla Brabcová
Trenérka: Petra Kieryková