Každý závodník obdržel na startu balíček se startovním číslem, malým občerstvením a kdo si objednal, tak i s tričkem. Nejmenší děti běžely 500 metrů, starší jeden kilometr. První z chlapců v závodě na 500 m byl Vojtěch Koc. První z nejmladších dívek doběhla Kateřina Sýkorová. Běhá prý občas rekreačně s tátou půl i celý kilometr.

Starších dětí se sešlo na startu osm, několik přihlášených však nedorazilo kvůli nemoci. Mezi chlapci exceloval Ondra Neumann. Z dívek byla nejlepší běžkyně ze Slaného Pavla Fišková. Na závěr dětské části Olympijského běhu byli slavnostně vyhlášeni vítězové, medaile a ceny předával starosta města Karel Filip.

V 18 hodin byl jednotně z rozhlasu odstartován celostátní závod dospělých na 6,2 km. Suverénním vítězem mezi muži se stal Aleš Pluháček, obhájil tak prvenství z loňska. Zaběhl však rychleji a překonal svůj předchozí čas o šest sekund. Z dospělých žen byla první v cíli Eva Kovářová.

Medaile a ceny prvním třem závodníkům v ženské a mužské kategorii předával opět starosta města Karel Filip, který jim také měřil časy. Sám je velký příznivec běžeckého sportu, oproti loňsku se však Olympijského závodu nezúčastnil. Podle svých slov se šetřil na brzký půlmaraton v Ústí nad Labem.

Příští ročník Olympijského běhu by se měl již konat ve správném, tedy červnovém termínu.

Ivana Rezková