Jaký význam má pro vás mistrovství Evropy?
Pro mě je mistrovství Evropy určitě hřeb závodní sezony. Je sudý rok, takže neprobíhá mistrovství světa, jinými slovy je jediný šampionát právě v Mnichově. V minulosti jsem měl na mistrovstvích Evropy v úvozovkách smůlu, že jsem často končil pod tím vysněným zlatem, což jsem konečně v roce 2019 prolomil. Z vícero důvodů je pro mě závod v Mnichově hodně důležitý.

V nedávné době jste prodělal covid. Jaká je vaše aktuální forma?
V poslední době jsem vynechal závod Světového poháru kvůli covidu. Naštěstí ten timing byl takový, že jsem se nakazil těsně po skončení závodu v Chamonix, kde se mi povedlo zvítězit. S rodinou jsem si doma pak protrpěl covidem, a ač forma po prodělání nemoci nepřicházela, v posledních dnech už se cítím dobře. Věřím, že jsem měl dostatečný čas vrátit se do odpovídající formy.

V Mnichově se bude závodit v dvojkombinaci, která bude i na olympiádě v Paříži. Jaký na ni máte názor?
Tento závod bude takový první ostrý test té olympijské dvojkombinace, tedy kombinace obtížnosti a boulderingu. Abych řekl pravdu, těším se na to, zalezeme si dvě disciplíny v jeden den. Otestují se nová pravidla a nový způsob toho, jak se budou ty dvě disciplíny sčítat, což bude radikálně odlišné. Jsem toho názoru, že součin umístění tak, jak se praktikoval na olympiádě v Tokiu, by dával větší smysl nebo spíše lépe zajišťoval regulérnost závodu. Nový formát podle mých informací nemusí být konečným pro olympiádu. Je poměrně složitý a uvidíme, jestli bude fungovat.

Jak těžké bude probojovat se do finále dvojkombinace?
Určitě bude extrémně náročné dostat se do finální osmičky lezců, kteří z těch samostatných disciplín postoupí do kombinačního finále. Pořád si ale myslím, že velkou roli bude hrát to, mít jeden fantastický výsledek v jedné disciplíně, na což jsem z tréninkového hlediska sázel.

V Mnichově jsou ve hře tři zlaté medaile. Jak velká motivace to je?
Z mistrovství Evropy mám zatím jenom jednu zlatou medaili, mám poměrně mnoho druhých míst, takže určitě je to velká motivace, abych v Mnichově svoji sbírku zlatých medailí rozšířil, a dám do toho všechno.

Stihnete se zajít podívat v Mnichově i na jiné sporty?
Vzhledem k tomu, že první čtyři závodíme od rána do večera, budu muset zůstat na pokoji. Regenerace na závody je pro mě důležitá.