A začátek roku neobstaralo nic menšího, než Tříkrálový maraton v Unhošti. Sedmdesát dva běžců a běžkyň se vydalo na klasickou trať 42 195 metrů dlouhou, dalších osm si zazávodilo na poloviční vzdálenosti.

V elitní kategorii mužů do 39 let se objevil i Rakovničan Ondřej Mánek, který v loňském roce patřil mezi nejúspěšnější. Letošní první maraton mu také docela sedl a časem 3:12:54 proběhl cílem jako celkově osmý. Na trati tak sváděl napínavý souboj s vítězem kategorie 40 – 49 let Pražanem Tomášem Rostislavem, který za Ondrou zaostal jen o pouhé dvě vteřiny. Vítězem se stal mělnický Michal Suchánek, který cílovou pásku protrhl v nejrychlejším čase dne 2:50:47.

Rakovnické zastoupení měla i kategorie padesátníků. Zde se na start postavil Josef Beránek, běžící v dresu Maratón klubu Kladno, ale dlouhá a náročná trať pro něj byla přece jen velkou výzvou a krušovický borec se tentokrát nekvalifikoval.

Mezi ženami hájila barvy kladenského Maratón klubu také řevničovská Lucie Růžková. Ta se s tratí prala statečně, ale nakonec doběhla až za trojící zkušenějších vytrvalkyň na čtvrtém místě v čase 4:24:49. Bramborová medaile sice možná zamrzela, ale rozhodně nebyla důvodem k velkému zklamání.
Na start dalšího závodu se závodníci postaví 9. února, kdy si zaběhnou Svatojánský běh na tradiční sedm a půl kilometrové trati v kladenské části Dubí a hned druhý den zamíří na Berounsko, kde startuje 6. ročník Chyňavského krosu na 8 500 metrů.