Kr. Dvůr – Rakovník B 9:9

První střetnutí začal lépe Rakovník a po vyrovnaných deblech odskočil až na slibných 1:6, když potěšily hlavně body ve dvouhrách na pět setů Tůma – Krůta 2:3 a Roziňák – Štepka 2:3. V polovině zápasu se však začala karta obracet, Kettner podlehl Řejhovi i Tůmovi, dva body vybojoval i Roziňák proti Krůtovi a Přibíkovi. Přesto Rakovník vedl v závěru 7:9 a Přibík měl nadějně rozehraný duel se Včeličkou. Mečboly však nevyužil, domácí snížili na 8:9 a Řejha pak proti Krůtovi dokonce skóre vyrovnal.

Body KST Rakovník B: Štepka 3, Kettner 2, Krůta 2, Přibík 1, čtyřhra Kettner – Přibík.

Rakovník B – Kr. Dvůr 10:7

„K vítězství jsme měli blízko, odveta bude opět těžká, máme vyrovnaný tým, Vláďa Štepka je typický hráč play off,“ okomentoval finálovou sérii rakovnický Martin Kettner a průběh druhého mače mu dal za pravdu.

Už úvodní čtyřhra Kettnera s Přibíkem proti Řejhovi s Tůmou se rozhodovala ve prospěch domácích až v koncovce pátého setu, naopak Hejda mladší s Adamczukem v pěti setech Roziňákovi se Včeličkou podlehli. Hosté se pak dostali do vedení 3:5, ale Rakovník postupně stav vyrovnal a o postupu se rozhodovalo od stavu 7:7. Výborně hrající Štepka v duelu jedniček porazil Tůmu, který má ve své sbírce úspěchů i skalp bývalého reprezentanta Orlowského, na 9:7 zvyšoval Krůta, jenž oplatil porážku Řejhovi. Drama vrcholilo ve dvouhře Kettnera s Roziňákem, ve které domácí hráč prohrával 1:2, ale v dalších dvou setech potvrdil postup rakovnických barev.
„Podali jsme kolektivní výkon, máme o něco vyrovnanější tým a zvládli jsme lépe koncovky některých setů. Důležitý byl bod z úvodní čtyřhry,“ našel příčiny úspěchu nejúspěšnější hráč finálového play off Vladimír Štepka.

Body KST Rakovník B: Štepka 4, Kettner 3, Krůta 2, Přibík 0/2, Hejda ml. 0/1, čtyřhra Kettner – Přibík.

Miroslav Koloc