Atmosféru mezinárodních kempů mládeže v Anglii a Holandsku si vyzkoušel v minulých dvou letech záložník Štěpán Klaban a bere to jako velkou zkušenost s mezinárodním hokejem. „Hlavně s trenéry a hráči. Chtěl bych se pozemnímu hokeji věnovat jednou profesionálně a zahrát si na olympijských hrách,“ má jasno Klaban.

Oporami české reprezentační zálohy budou při své premiéře na ME také Josef Trejbal a Michal Hamouz. „Líbí se mi rychlost a atraktivita našeho sportu, mým cílem je také start na olympiádě,“ říká Hamouz.

Oporou mužského týmu HC 1972 Rakovník v letošním ročníku české extraligy, ve kterém Rakovník vypadl až v semifinále play off s pražskou Slavií, byl také rychlonohý útočník Duong Tran, pro kterého bude start v české reprezentaci na ME rovněž premiérou.

Do turnaje v Cardiffu vstoupí Česká republika 22. července utkáním se Švýcary, o dva dny později je čeká ve skupině B Skotsko a 25. července domácí Wales. Z těžké skupiny se budou mladí reprezentanti snažit postoupit do bojů o medaile, ve kterých na ně budou čekat soupeři z kvarteta Rusko, Rakousko, Bělorusko a Itálie.

Miroslav KOLOC