„V jednom dni na nás čekala hned dvě kola. Jedno v ranních hodinách, druhé až k večeru. Bylo to velice náročné. Měly jsme opravdu silné soupeřky a věděly jsme, že jedna malá chyba nás může stát bednu,“ uvědomovaly si talentované závodnice. 


Po prvním kole byl její tým na výborném druhém místě. „Rozhodčí nám dali i dost jedniček. Cílem pro večerní kolo bylo vylepšit pár chyb, aby to bylo bezchybné,“ přála si Palčeková. 


A to se také povedlo! Svěřenkyně Tamary Jiříkové zacvičily opravdu perfektně.  „Vyhlášení pro mě bylo něco nepopsatelného. Nemohly jsme uvěřit, že nás stále nevyhlašují. Když vyhlásily druhé místo a my to nebyly, začaly jsme se objímat, plakat. Ten pocit, když nás jmenovali jako mistryně republiky byl úžasný. Vážně jsme si to užily a za tu dřinu to opravdu stálo,“ byla dojatá Žaneta Palčeková. 


Její tým čeká hned příští týden mistrovství světa v Holandsku, kde bude velká konkurence nejen z České republiky, ale i Ruska či Austrálie. „Držte nám palce,“ vzkázala novopečená mistryně republiky.