VK Rakovník – VK Benešovská 3:0 (24, 22, 17), 1:3 (-24,16,-22,-17)

Tím nejlepším způsobem, vítězstvím a výborným volejbalem, zakončily juniorky svou ligovou sezónu. Týmu Benešova, který v odvetné části ani jednou neprohrál, byly od prvních míčů naprosto vyrovnaným soupeřem, když svou hru postavily vedle tradičně tvrdého útoku z hlavního kůlu zejména na kvalitní obraně na síti podpořené řadou krásných obětavých zákroků v poli.

Koncovku prvního setu si děvčata neproměněním tří setbolů trochu zdramatizovala, ale díky zdravému sebevědomí, další devize sobotního dopoledne, šla v utkání do vedení. Soupeř zaútočil ve druhém setu a neustále si udržoval několikabodový náskok. Tvrdé umístěné podání V.Skoupé ale přináší obrat ve skóre a dva setboly rakovnickým děvčatům, která tentokrát již nezaváhala. Třetí set pak byl koncertem domácího týmu, který šel suverénně za vítězstvím.

Ve výborném výkonu pokračovala rakovnická děvčata i v úvodním setu druhého utkání. Bohužel v koncovce se opakovala situace z prvního zápasu, tentokrát ale se šťastnějším koncem pro hosty. Domácí tým ale porážka nesrazila a v dalším setu znovu smetl hosty z palubovky. O výsledku zápasu pak rozhodla přetahovaná ve třetím setu, v níž byly nakonec úspěšnější hráčky hostí.

Ve čtvrtém setu již byl na domácím týmu patrný úbytek fyzických sil, a přestože se děvčata nadále rvala ze všech sil, na zvrat v utkání to již nestačilo.

VK Rakovník: Skoupá, Hájková, Krejzová, Psohlavcová, Osvaldová, Mejtská, Biňovcová.

JAN KŘIKAVA