Pardubice – Rakovník 7:0

Nebýt chvíle mezi 5. a 6. minutou utkání, bylo by Rakovníku po první třetině ještě veseleji, ale domácí vstřelili rychlé dvě branky a do druhého dějství nastoupili s klidem. Z mnoha šancí využili hned tři, naproti tomu se hosté dostávali ke střeleckým příležitostem jen sporadicky. Přesto dále odolávali a další branky padaly až v závěru a ta poslední sedmá v závěrečné minutě.

„Soupeř měl o hodně hráčů na střídání více a to se musí na této úrovni projevit. Přesto musím před těmi srdcaři, jako jsou Tvarůžkové, Schierl, Sunkovský, Tlustý a další smeknout, jak závěr soutěže dohráli. Otázkou je play out, my v soutěži setrvat nechceme,“ okomentoval závěr extraligy trenér rakovnického mužstva Josef Moravec, a předseda klubu HCB Miroslav Tlustý doplnil: „V play out by nás čekaly další cesty na hřiště soupeřů, znovu Karviná, Sudoměřice. V této situaci bychom rádi soutěž absolvovali už z co nejnižšími finančními náklady.“

Třetiny: 2:0, 3:0, 2:0. HBC Rakovník: Marek (43. Koloc) – O. Tvarůžek, Pospíchal, Sunkovský, Martínek, M.Tvarůžek, Schierl, Kovářík, Tlustý, Urban, Důras.

Miroslav Koloc