Jak vůbec RC Rakovník vznikl ?
Na začátku 90. let se objevila baseballová parta, která začala propagovat tento sport v Rakovníku a vznikl klub, kterému jsme dali název v angličtině podle červených raků Red Crayfish. U těchto počátků jsme stáli společně s Tomášem Píchou. Po nějaké době jsme si s Leošem Hejdou a Zdeňkem Dupačem všimli, že mezi baseballisty je i několik dobrých stolních tenistů a přihlásili jsme se do okresních soutěží, kde jsme postupovali až do té nejvyšší OP I.třídy. V současné době ještě máme družstva B a C v II. a IV. třídě a své domácí zápasy hrajeme v azylu v tělocvičně MOA Rakovník.

Jaké úspěchy jste na zelených stolech zaznamenali?
Tak určitě výhry v minulých ročnících Okresního poháru tříčlenných družstev, dále druhé místo v OP I. třídy a daří se i v současnosti, kdy áčko je čtvrté a znovu je ve finále poháru Rakovnického deníku, když kluci v sestavě Hejda, Krůta a Dupač dokázali ve čtvrtfinále vyřadit obhájce a současného okresního přeborníka KK Rakovník. Nemenším úspěchem pro mě je i to, že máme v soutěžích tři týmy.

A budoucnost ?
Chceme založit ještě D tým, v jehož sestavě by byli hlavně nadějní dorostenci a podpořit tak mládí na okresních stolech. A tým má ambice hrát co nejvýše v OP I. třídy, další družstva B, C, a D bychom rádi výkonnostně srovnali do OP II. až IV. třídy. Vše by mělo směřovat k tomu, aby činnost stolních tenistů RC Rakovník byla co nejlepší a všichni si dobře zahráli.

MIROSLAV KOLOC