Svůj pilný trénink i z Jandačova sálu v rakovnické sokolovně tak zúročila na zelených stolech v havířovském Národním tréninkovém centru, kde si zahrála na přípravném turnaji ČSAT ve společnosti dalších devíti elitních českých juniorek.

V turnaji, ve kterém dominovala bez jediné porážky a se ztrátou pouze čtyř setů osmnáctiletá Záděrová z SKST Hodonín, vybojovala Kateřina Pisárová skvělé páté místo, když Záděrové, jež pak byla i stříbrná v turnaji žen, sebrala právě jeden ze setů a za stavu 1:1 další sety prohrála jen těsně dvakrát 8:11.

Na pátou příčku katapultovaly rakovnickou naději i dvě bitvy na pět setů. S nakonec devátou Sazimovou z SK Dobré sice prohrávala už 0:2 na sety, ale další tři v dramatických koncovkách vyhrála, proti Pěnkavové z Vlašimi pak za stavu 2:2 zvítězila v rozhodující sadě 11:7. Bojovnost a kvalitu prokázala i v duelu s šestou Hanákovou z Havířova, když za stavu 1:1 další dva sety vyhrála 11:9 a 12:10.

Patnáctiletá Pisárová, která je spolu s hradeckou Zoubkovou nejmladší hráčkou extraligy žen, tak pátým místem potvrdila svá výborná žebříčková umístění mezi nadějemi českého stolního tenisu.

Miroslav KOLOC