Šest premiérových bodů vydolovali v neděli v rámci MČR mladší žáci HBC Rakovník. Soupeř z pražského Spectra nedal ale kůži vůbec lacino, o čemž svědčí výhry o pouhou branku.

Byli to ale hosté, kdo se ve 2. min Bogášem dostali do vedení. O dvacet vteřin později ale Prokop po nahrávce Sýkory vyrovnal střelou k tyči. V následujících okamžicích tým při nájezdech A. Hůlové podrželi jak obránci, tak gólman Bendl. Na druhé straně se pětkrát pokoušel Prokop vyzrát na Tomáše, ale správný cíl nenašly ani pokusy Nováka, Sýkory a Zemljanka. V 6. min. už byl po vysunutí od Janeckého a samostatném úniku Prokop úspěšný – 2:1.
V úvodu druhé části Tomáš znovu několikrát vychytal Prokopa, dvakrát byl navíc úspěšný při únicích Sýkory. Zahřmělo tak na druhé straně. Bendl dokázal čelit A. Hůlové, ale na Bogáše byl ve 3. min. podruhé krátký – 2:2.


HBC Rakovník – SK Spectrum Praga
4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)


Za čtrnáct vteřin po nahrávce Centeka ale Prokop uzavřel svůj hattrick a dostal domácí tým opět do vedení – 3:2. Do konce třetiny kralovali na hřišti Bendl s protějškem Tomášem. Obstřelováním hostující svatyně začala i poslední desetiminutovka. Sýkora s Prokopem ale dlouho nemohli najít na Tomáše recept. Až ve 4. min. uvolnil Prokop Sýkoru, který počtvrté rozvlnil síť za Tomášovými zády – 4:2. Poté se o zvýšení stavu postupně pokoušeli Centek, Nováková, V. Chvosta, Sýkora a čtyřikrát Prokop, ale pražský gólman byl vždy na místě. Naopak na druhé straně vrátila hosty do zápasu A. Hůlová – 4:3. Domácí ale disciplinovaným výkonem první tři body udrželi. Počet střel v tomto duelu je více než výmluvný: 38:9.

V odpolední odvetě musel hned zpočátku Bendl čelit dvěma atakům A. Hůlové, na druhé straně se zastřelovali Sýkora, Novák, Grünwald a několikrát Prokop. Naopak na Bendla nevyzrál ani agilní Bogáš. A tak jedinou branku zaznamenal až v 9. min. po samostatné akci Prokop – 1:0. Ani poté se obraz hry nezměnil. Prokop vyhrál hned pětkrát buly za sebou, ale všech pět jeho pokusů skončilo u Tomáše. Nedařilo se skórovat ani sourozencům Novákovým, Zemljankovi či Grünwaldovi. V domácí svatyni se musel třikrát vyznamenat Bendl, jenž kapituloval až v 10. min. při úniku A. Hůlové – 1:1. Jako na střelnici si musel v poslední třetině, kdy trenér Pospíšil zredukoval řady, připadat gólman Tomáš. Prokop šestkrát, Sýkora třikrát, V. Chvosta dvakrát a Grünwald jedenkrát vyslali na jeho branku palbu střel, kterým ale dokázal úspěšně odolávat. Rozhodnutí přinesla až poslední minuta, kdy Prokop střelou nad lapačku rozhodl o zisku dalších tří bodů do tabulky – 2:1.

„Jednalo se o dvě vydřená vítězství. Měli jsme více štěstí než soupeř. Chtěl bych vyzdvihnout hlavně Honzu Prokopova a ve druhém zápase také Štěpána Bendla, který nás několikrát podržel. Jsem moc rád, že jsme vyhráli! Znamená to šest důležitých bodů. Pro kluky je to postrčení dopředu… Tyto výhry dokázali získat svojí bojovností…,“ neskrýval radost domácí trenér Pavel Pospíšil.

HBC Rakovník: Bendl – K. Chvosta – Centek, Zemjlanek, Prokop, Nováková, Grünwald, Kolář, Sýkora, Novák, V. Chvosta, Janecký. Trenér: Pavel Pospíšil. SK Spectrum Praga: Tomáš – A. Hůlová, E. Hůlová, Bogáš, Novák, Myslík, Talián, Gil, Střížka, Kyclt, Janovský, Švalbach, Dvořák, Kraml. Trenér: Jiří Hůla.