SK Slavia Praha – HC 1972 Rakovník 7:0 (4:0)

Až příliš jednoznačný výsledek se v Edenu zrodil po festivalu promarněných šancí v obou poločasech, naopak hráčky v sešívaném nemilosrdně trestaly každou chybičku v obraně i z trestných rohů.

Přesto se v první gólové příležitosti objevila už ve 2. minutě B. Polcarová, ale ani nadvakrát nebyla úspěšná, naopak Slavia otevřela skóre o minutu později z penalty na 1:0 a ještě v první desetiminutovce dokázala zvýšit na 3:0.

Další snahu po snížení z hokejky B. Polcarové zastavila tyčka, úspěšný nebyl ani útok v podání T. Matouškové, Škrancové a Křikavové, a ani snaha Kříženecké s Hanzlovou do branky nevedla. Naopak dvě sekundy před koncem poločasu zvýšila Bížová.
Po přestávce se vše odvíjelo jako přes kopírák, góly střílela jen reprezentantkami z nedávného úspěšného ME nabitá Slavia, rakovnické střelkyně zklamaly.

Bohemians Praha - HC1972 Rakovník 2:5 (2:3)

V boji o jistotu postupu do semifinále play off rakovnické příznivce potěšila už ve 2. minutě vedoucí brankou Hanzlová, ale o dvě minuty později už bylo vyrovnáno z hokejky Nyklové. Pak přišly velké chvíle B. Polcarové. Nejprve v pádu proměnila přihrávku V. Matouškové na 1:2 a po úniku po pravém křídle prostřelila gólmanku Bohemians na rozdíl dvou branek.

Ještě do poločasu však soupeřky snížily a po přestávce se bylo na co dívat. Ve 26. minutě se na 2:4 prosadila Hanzlová a šest minut před koncem se radovala opět, když Čermáková zachytila klokaní rozehrávku a přesnou přihrávkou našla obávanou střelkyni.

„V prvním utkání základní části jsme se Slavií prohrály těsně až v závěru, dnes jsme neproměnily šance, ale byl vidět i rozdíl v trénovanosti a kondici. S Bohemkou jsme vybojovaly důležité body pro postup, dostaly jsme se do vedení a po přestávce jsme už udržely i čisté konto,“ uvedla pro Rakovnický deník kapitánka a hrající trenérka Karolína Kříženecká.

HC 1972: B. Matoušková – V. Matoušková, Škrancová, Knorová, Křikavová, B. Polcarová, Z. Polcarová, Hanzlová, Čermáková, T. Matoušková. ⋌(kol)