V Myrtle Beach strávila šest týdnů a vrcholem měly být poslední tři dny šampionátu. Ty se vydařily na jedničku. Olivia je první ženou v historii vůbec, která trofej získala. Nyní je rakovnická hvězda už doma, přiletěla v pondělí a stále se ještě zotavuje z časového posunu, ale i z vítězství. Tak skromnou radost z výhry jsme opravdu dlouho neviděli.

Po zhlédnutí videa přímo z turnaje jsme usoudili, že Olivia bude muset své emoce pustit z těla ven určitě až později…

„Měla jsem hroznou radost, ale neumím se radovat veřejně, spíš vnitřně. Po posledním míčku se ke mně všichni sesypali a gratulovali mi, bylo to příjemné. Můj táta přišel až mezi posledními, asi také potřeboval chvilku na to, aby si uvědomil, co se stalo," vysvětluje s úsměvem světová šampiónka, jejíž otec si zelené sako přeje už čtrnáct let, to je doba, kterou se Olivia golfu věnuje – tzn. od tří let.

A jak se říká, štěstí přeje připraveným, tak to po jedenácté konečně vyšlo. Po bramborovém umístění a dvou stříbrných postech  se konečně splnil celé rodině i dalším blízkým velký sen.

Zeptali jsme se Olivie, zda si něco k takovému velkému úspěchu přála.

„Letos jsem žádné přání neměla, vloni to byl pes, ale nějaké sázky (docela legrační) proběhly." A právě na to se budeme Prokopové ptát zítra v kompletním rozhovoru, kde se dozvíte například, proč její otec lezl po kolenou a líbal českou vlajku, nebo třeba i jakou cenu má pro rodinu zelené sako. Možná byste ani nevěřili, že za ten letošní čtvrt milion to přeci jen stálo…