Napravit reputaci rakovnického pozemního hokeje tak mohou už jen Hanzlová, Vorlová, Čermáková, Hrachová, Křikavová a B. Polcarová, které jsou v širších nominacích českých týmů pro červencová ME do 18 let a žen, asistentkou německého trenéra Fausta u žen ČR je také rakovnická kapitánka Karolína Kříženecká.

HC Hostivař - HC 1972 Rakovník 3:3 (2:2) penalty 2:1

Hned v úvodu se dvakrát Hostivař dostala do brejku a už ve 4. minutě vedla 1:0, ale Rakovník postupně získal iniciativu a ve 12. minutě po rozehraném trestném rohu se po Kříženecké dostala k míčku V. Matoušková a vyrovnala.

Ještě větší radost měl ostrůvek rakovnických diváků o pět minut později, kdy po akci jara v podání Hudečkové a Hanzlové v pádu skórovala na 1:2 B. Polcarová. Hudečková s Hanzlovou pak měly ještě další slibné příležitosti, ale ve 26. minutě se k sólu nadechla Košťálová a stop jí vystavila až gólmanka Matoušková za cenu nedovoleného zákroku.

Následnou penaltu na poločasovou remízu proměnila Neplechová. Sama si pak hned po přestávce vynutila po zaváhání rakovnické defenzivy penaltu druhou, tentokrát velmi přísně odpískanou, a opět ji proměnila podruhé v hostivařské vedení.

Rakovník pak měl sice zápas převážně ve své režii, ale dokázal vytěžit jen vyrovnání stavu na 3:3 z hokejky Hanzlové, další trestné rohy a šance hlavně v poslední desetiminutovce zůstaly ladem, a tak přišly ke slovu k rozhodnutí bronzové série penalty.

Dramatický závěr zvládly lépe domácí hokejistky, když sestry Neplechovy i s kouskem nezbytného štěstíčka proměnily, za Rakovník vykřesala naději ve čtvrté sérii pouze Škrancová. Sportovní nadhled si i přes zklamání zachovala kapitánka Karolína Kříženecká:

„Je fakt, že nám sezona příliš nevyšla, nakonec jsme do play off pronikly ze čtvrtého místa a po vyřazení v semifinále jsme chtěly alespoň bronz jako v hale. Dnešní zápas jsme nehrály špatně, i když tam chyby byly, po přestávce jsme se dokázaly i zlepšit, ale nerozhodly a penalty jsme nezvládly lépe než soupeřky, které po prvním bronzu pro klub měly hodně velkou motivaci v celé sérii a medaili získaly zaslouženě.“

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková - Škrancová, Čermáková, V. Matoušková, L. Holubová, Křikavová, Kříženecká, B. Polcarová, Vorlová, Z. Polcarová, T. Matoušková, Hudečková, E. Holubová, Hanzlová, Wittmannová. Vedoucí týmu Miroslav Koloc.

MIROSLAV KOLOC