Loňský obhájce titulu, TV Prima, smolně nepostoupil do bojů o medaile, když ve své skupině skončil na třetím, nepostupovém místě. Tři týmy získaly shodně po šesti bodech a rozhodovalo tedy skóre v minitabulce. Tým Primy, ve kterém zářil nejlepší střelec turnaje, Roman Šebrle, tak hodně mrzela branka, kterou jim nadělil tým Deníku VLM patnáct minut před koncem hracího času.

Největší drama přinesl souboj o třetí příčku mezi Lidovými novinami a Aktuálně.cz. Tým Lidovek vedl 1:0, ovšem dvě minuty před koncem utkání brankář dostal za zákrok mimo brankoviště červenou kartu. To znamenalo výměnu brankáře a hru v oslabení. Soupeř toho využil a srovnal na 1:1. Do konce hry zbývalo několik vteřin, když obrana Aktuálně.cz propadla a osamocený útočník Lidovek unikl třem protivníkům a parádní střelou rozhodl o zisku bronzových medailí.

Oproti tomu finálové utkání Novinky – Deník VLM nabídlo v prvním poločasu vyrovnanou hru bez výraznějších akcí. Až sedm minut před koncem se poprvé rozvlnila síť ránou těsně pod horní břevno a Novinky vedly 1:0. Pak padly v rychlém sledu dvě další branky na 2:1 a na závěrečných 3:1 pojistil výhru tým Novinek minutu před koncem. Brankářem turnaje byl vyhlášek právě gólman vítězného týmu.

Zvláštní ocenění organizátoři udělili i brankáři Lidových novin, Antonínu Vavrdovi, který se předvedl parádním gólem přes celé hřiště.