Do města se sjeli závodníci a závodnice z celých Čech a Moravy. „Bylo přihlášeno celkem 131 závodníků ze 42 klubů. Fyzicky se jich nakonec zúčastnilo 129, což vzhledem je vzhledem k epidemiologické situaci vynikající výsledek,“ podotkla členka pořádajícího klubu Lucie Kárová. Závodilo se v devíti kategoriích: Nováčci ml. dívky, Nováčci st. dívky, Nováčci chlapci, Žáci nejmladší, Žačky nejmladší, Žačky mladší, Žačky, Juniorky a Adult B.

Domácí úspěchy

Z rakovnických závodníků a závodnic se na devátém místě v kategorii Nováčci starší dívky umístila Valerie Lisse a dvanáctá skončila Anna Kuleniy. Jakub Štefl mezi Nováčky chlapci bral bronz. Anna Syrovátková skončila v kategorii Žačky nejmladší osmá a Nela Pešková patnáctá. Mezi Žačkami byla čtrnáctá Laura Gelnarová. Většina rakovnických krasobruslařů si vytvořila osobní rekord.

V rámci závodů se konaly dvě krátké exhibice. V první se představila Klárka Pospíšilová, pro kterou to byla úplně první volná jízda před diváky, a Janička Kuleniy, v současnosti nejmladší závodnice klubu, pro kterou zatím v poháru ČKS není pro nízký věk kategorie, proto prozatím závodí v projektu Bruslička.

V druhé exhibici se pak předvedli rakovničtí závodníci, kteří soutěží v Českém poháru, což je nejvyšší republiková soutěž. Všichni tři, Benjamin Kára (Žáci mladší), Ema Elznicová (Žačky nejmladší) a Lucie Šilerová (Žačky mladší), se probojovali na Mistrovství České republiky žactva, které proběhne v Mariánských Lázních 5. až 6. března. Jedinou rakovnickou závodnicí, která se v sobotu na domácím ledě neobjevila, byla Julie Kárová (Žačky mladší). Ta totiž ten den jela bojovat o možnost vyjet si účast na republikovém mistrovství na závody Českého poháru do Českého Těšína.

Podle Lucie Kárové se rakovnická akce podařila. „Vše proběhlo ve velmi příjemné atmosféře a dostalo se nám spousty pozitivních komentářů od závodníků, rozhodčích, doprovodu závodníků, trenérů i diváků, čehož si moc vážíme. Děkujeme za podporu všem sponzorům a také vedení HC Rakovník za úžasnou podporu nejen našeho závodu, ale hlavně za podporu našeho krasobruslařského oddílu, zvláště pak Tomášovi Veselému," pronesla.