Bohemians Praha - HC 1972 Rakovník 0:10 (0:5)

Povzbuzeny dvěma výhrami z domácího prostředí byly i tentokrát ženy HC 72 po celý zápas lepším celkem a tradičního rivala převyšovaly ve všech herních činnostech, navíc se jim dařilo v koncovce a gólmanka B. Matoušková byla téměř bez práce.

Gólový účet otevřela B. Polcarová, která byla nakonec se třemi brankami nejpilnější střelkyní, na 0:2 zvyšovala Hudečková a potom už pod rakovnický brankostroj přikládaly dvakrát Škrancová, Z. Polcarová, Hanzlová, T. Matoušková a opět Hudečková.
„Zápas nám vyšel, dobře jsme kombinovaly, hra měla přesnost a potřebnou rychlost se zakončením, těžší soupeřky máme teprve před sebou,“ okomentovala duel Zuzana Polcarová.

HC 1972: B. Matoušková- Škrancová, Čermáková, L. Holubová, Křikavová, Vorlová, Z. Polcarová, Hudečková, B. Polcarová, Hanzlová, T. Matoušková, Knorová. Trenérka Karolína Kříženecká.

Pozemní hokejisté změřili své síly s pražskou Slavií a ve Vršovicích se děly velké věci. Utkání bylo jako na houpačce a rozhodčí? Ti svým výkonem rozhodně duel neozdobili. Naopak. V závěru se pak nastavovalo až do rozhodující branky, kterou dali k rakovnické smůle domácí.

SK Slavia Praha - HC 1972 Rakovník 5:4 (3:0)

První poločas byl gólově jasně v režii domácích v sešívaných dresech, kteří se radovali po střelách Vacka a Vohnického a do přestávky svoji spokojenost ještě potvrdili. Druhé dějství zhouplo zápas na rakovnickou stranu, nejprve Šára využil Jahodovu přihrávku, Ostaš dorazil do sítě trestný roh a na 3:3 vyrovnal Martin Seemann.

Procházka pak dostal střelou přesně k tyči hosty dokonce do vedení, ale Slavia vyrovnala. V závěru pak nepřesní rozhodčí zahráli Rakovnickým na nervy, což odnesl červenou kartou hlavně Procházka, v nastavených minutách pak Slavia přece jen rozhodla zápas ve svůj prospěch.

„Zasloužili jsme si určitě bod, nevyšel nám první poločas, v druhém nás zbrzdila vyloučení a některé výroky mužů s píšťalkou,“ uvedl trenér Pavel Hraba a k němu se pro Rakovnický deník přidal i trenér domácích Tomáš Babický: „Viděli jsme zápas ve slušném tempu s pěknými útočnými akcemi na obou stranách, rozhodčí delegovaní na záskok k úrovni střetnutí nepřispěli.“

HC 1972: J. Seemann, Vazač- Ostaš, Bouma P., Bouma D., Hudeček, Hlína, Beneš, Jahoda, Šára, Skála, M. Seemann, Procházka, hrající trenér Pavel Hraba.

MIROSLAV KOLOC