V nejvyšší okresní soutěži patří k favoritům nejen obhájci prvenství KK Rakovník, ale také Sokol Hředle, který v letní přestávce ještě posílil o Jana Pacourka z Janova, tradičně silnými sestavami se mohou pochlubit týmy Nového Strašecí, RC Rakovník, Sokol Rakovník, Sokol Olešná, Lány B a také KST Rakovník D s oporami Froňkem, Fabingerem, Šebkem a dalšími.

Magnetem I. kola v pátek 1.10. od 18.00 hodin v tělocvičně MOA tak určitě bude první rakovnické derby RC Rakovník - KST Rakovník D. Už poosmé budou stolní tenisté bojovat také o Okresní pohár tříčlenných družstev, do kterého se letos přihlásilo rekordních dvacet devět družstev.
Z loňské sezóny, ve které se tato atraktivní soutěž hrála poprvé pod názvem hlavního sponzora Pohár Rakovnického deníku, obhajuje prvenství Red Crayfish Rakovník.

Novinkou od letošního podzimu bude také série turnajů pro nejmenší naděje stolního tenisu v kategoriích od nejmladšího po starší žactvo, kterou bude rakovnický svaz organizovat pod vedením Ladislava Moravce z Lán ve spolupráci se Sokolskou župou budečskou a kluby na Stochově a Dříně u Kladna.
Tato další aktivita potěšila i předsedu RSST Rakovník Ing. Václava Knora:

„Jsem rád, že stolní tenis na Rakovnicku je sportem, který se i v současné nelehké době rozvíjí dál, o čemž svědčí zvýšený zájem klubů v okresních soutěžích i v Poháru Rakovnického deníku.

Co nás trápí, je nízký počet zájemců z řad mládeže, proto vítám aktivitu lánského Sokola ve spolupráci s kluby na Kladensku ohledně vytvoření pravidelného počtu turnajů pro děvčata a chlapce v žákovských kategoriích, a to i třeba zatím neregistrované.

Stolní tenis na Rakovnicku žije a všem přeju do nové sezóny kromě formy pevné zdraví a radost ze sportování v duchu fair-play.“

MIROSLAV KOLOC