Plzeňský útočník si zranění přivodil v polovině druhé části po srážce u mantinelu. Do té doby byli Plzeňští lepší a zaslouženě vedli. Skóre sice otevřel Martin Tvarůžek, který se uvolnil od mantinelu a zamířil přesně do šibenice. Plzenští ale po přečíslení o dvě minuty později z dorážky vyrovnali a zkraje prostřední části udeřili podruhé. „Plzeň začala tlakem, což jsme trochu očekávali a říkal jsem to i klukům, že úvod musíme přežít. To se nám se štěstím povedlo, přesto byli hosté v první půli lepší a zaslouženě vedli. Nám k údivu pomohlo zranění jejich hráče. Pauza nám asi prospěla lépe a od té doby jsme byli lepší my,“ povšiml si rakovnický hokejbalista Jan Pospíšil. 

Hlavně na začátku třetí třetiny měli Ráčci řadu možností k vyrovnání. Od modré několikrát nebezpečně pálil Pekárek, po jedné z jeho střel se před plzeňským gólmanem ocitl právě Pospíšil, ale nedal. V další tutovce se objevil Marušinec, ani on však na Kráčinu nevyzrál. Šance měli i Plzeňští, hlavně z brejků, ale skóre už se neměnilo. A to ani v závěrečné rakovnické power play, která navíc byla podpořena vyloučením plzeňského hráče. 

Rakovničtí tak nenavázali na překvapivou podzimní výhru nad Plzní po samostatných nájezdech a jarní část začali těsnou porážkou. „V druhé půlce to bylo nahoru-dolů, měli jsme šance a alespoň bod jsme si zasloužili získat. Trošku mě mrzí, že se mi dva hráči dvě hodiny před zápasem omluvili, a tak jsme nemohli hrát na kompletní tři lajny. Také proto nám v závěru trochu docházely síly a vyrovnat už jsme nedokázali,“ povzdechl si zkušený rakovnický hokejbalista, který ale vyhlíží zbylé jarní zápasy s optimismem. „Když budeme kompletní, mohlo by to být dobré. Noví kluci, co proti Plzni nastoupili, se osvědčili a rozhodně nebyli jenom do počtu.“

HBC Rakovník – HBC Plzeň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branka Rakovníka: Tvarůžek. 
Rakovník: Gerlich (O. Tvarůžek) – Suchý, Pechanec, Markytán, Pekárek – Martínek, M. Tvarůžek, Sýkora, Pospíšil, Hildebrand, Schnaubelt, Schierl, Marušinec.