Zásada je hrát na celý kurt (v minulosti proběhly pokusy kurt dělit na dva a hrát turnaj ve skupinách) a v tabulce každý s každým. Každý tým tedy čekalo 5 zápasů a celkově jich bylo třeba sehrát 15.

Nastoupili: Domácí (Marcela, ředitelka turnaje a Vlastík), Tereza a Dan, Mirka a Martin, Martina a David, Lucie a Jirka (všichni dosud jmenovaní manželské páry), Lucy a Honzík – kluboví šampioni.

Hrát se začalo dle plánu v 9,30, kdy ředitelka zasvětila přítomné nováčky do pravidel hry. První zápas (mezi Domácími a Mirkou s Martinem trval však skoro hodinu, proto se organizátoři shodli na zkrácení her do 11 bodů (místo 13 dle pravidel). Další hry již byly i tak o hodně kratší, proto se kolem oběda odehrála již téměř polovina z 15 tabulkových zápasů.

Domácí svůj první zápas vyhráli 13:9, a pak byli úspěšní ve všech dalších zápasech, paralelně s nimi jeli svou vítěznou linku Lucy s Honzíkem. O umístění na vítězném místě rozhodl tedy jejich vzájemný zápas. Domácí v něm zvítězili 11:4.

Další úspěšný tým (nováčků) byli Tereza s Danem (3 vítězství) a Martina s Davidem (2 vítězství). V posledním zápasu turnaje se bojovalo o 5. místo mezi týmy Mirka s Martinem a Lucie s Jirkou, z nichž žádný dosud nevyhrál. Ty cenné 2 body získali Lucie s Jirkou.

Výsledné pořadí:
1. Domácí (Marcela a Vlastík 10 bodů)
2. Lucy a Honzík (8 bodů)
3. Tereza a Dan (6 bodů)
4. Martina a David (4 body)
5. Lucka a Jirka (2 body)
6. Mirka a Martin (0 bodu)

Podzimní turnaj v pétanque v přílepském Koutku.

Závěrečný turnaj v Koutku se velice vydařil a všichni se už těší na letní pétanque v červenci 2019.

Marcela Krčmářová