Pod dohledem hlavního rozhodčího Jiřího Lédla proti sobě soupeři nastoupili v nejsilnějších sestavách a dal se očekávat dramatický souboj.

KK Rakovník - Sokol Lány B 6:3

V úvodní čtyřhře Štengl s Círem přehráli překvapivě s přehledem 3:0 dvojici Jirkovský - M. Moravec, na 2:0 pro KK zvyšoval v pěti setech Štengl proti Jirkovskému a třetí bod přidal Cír se Szabem. Pak však začali kousat Lánští, protože Holý nestačil na M. Moravce, Cír podlehl ve třech setech Jirkovskému a na 3:3 srovnal M. Moravec výhrou v rozhodujícím setu nad Štenglem 11:8.

Pak přišly další dva klíčové singly. Koloc porazil Szaba 3:1 a Cír otočil po prohraném úvodním setu zápas proti M. Moravcovi na 3:1. Pohárovou výhru pak už jen potvrdil Koloc výhrou 3:0 nad Jirkovským.

Stříbro v poháru Rakovnického deníku tak patří Lánům, zlatý pohár z rukou předsedy OV ČSTV Ing. Václava Knora a vedoucího poháru Jaroslava Krause pro vítěze zvedli nad hlavu hráči KK Rakovník. Zopakovali tak svůj triumf z roku 2009.
Popularita Poháru

Okresní pohár tříčlenných družstev si za svoji historii získal zaslouženou popularitu a každý rok o něj bojují téměř tři desítky týmů. Iniciátorem pohárového dění je od začátku Miroslav Koloc:

„Na samém počátku byla snaha k pravidelným mistrovským zápasům na okrese přidat ještě jednu atraktivní soutěž, ve které by se mohli potkávat hráči z různých výkonnostních tříd, a tak spatřil světlo světa okresní pohár, který se hraje systémem play off od prvních kol až do finále. Pohár se nejprve hrál jako SALK Cup, v současné době je hlavním sponzorem Rakovnický deník. Nejúspěšnějšími účastníky dosavadní historie jsou Red Crayfish Rakovník a KK Rakovník se třemi výhrami a o vyrovnanosti pohárových utkání svědčí i to, že loňský vítěz RC Rakovník se letos neprobil ani do semifinále, do závěrečných bojů naopak poprvé zasáhly Sokol Rakovník a lánská rezerva, v minulosti třeba překvapily i Krupá a Janov, finálovou atmosféru zažily i Olešná, Hředle a KST Rakovník. Letošní úroveň i letošní průběh měl velmi dobrou úroveň a finále nabídlo to nejkvalitnější ze špičky okresního stolního tenisu. Poděkování patří hlavně Jaroslavu Krausovi z ČSTV za bezchybnou organizaci, vstřícnosti Rakovnického deníku, všem účastníkům a šanovskému klubu v čele s panem Václavem Knorem za finálové prostředí pro oba letošní soupeře o zlato.“

BIANKA JOGLOVÁ, MIROSLAV KOLOC