Polovina srpna patří v Novém Strašecí již tradičně souboji hokejbalové elity. Devátý ročník turnaje O pohár města Nového Strašecí opět nabídl zajímavé střetnutí širokého spektra týmů. Kromě reprezentace přijaly pozvánku 3 extraligové celky: Alpiq Kladno, Kovo Praha a Ústí nad Labem. Ze Slovenska do Strašecí zavítaly již tradiční výběry – extraligový Ružinov Bratislava a prvoligový Slovan Bratislava. Společně se Strašecím pak první ligu reprezentovaly Dobřany. Ve skupině A se představila reprezentace, Kovo Praha, Slovan Bratislava a domácí. V béčku pak figurovaly mančafty Kladna, Ružinova, Ústí nad Labem a Dobřan.

Turnaj odstartoval v pátek a ve svém úvodním zápase vyzvali Novostrašečtí extraligový výběr Kovo Praha. Po prvním poločase vedli Pražané zásluhou Marka Brože. Bojovný tým domácích ovšem zbraně nesložil a ve druhém dějství dokázal utkání zvrátit ve svůj prospěch a připsal si do tabulky první výhru. O góly žlutomodrých se postarali Čadek a Kmeť.

V sobotu sehráli Bubáci své druhé utkání ve skupině A proti Slovanu Bratislava. 
K jistotě postupu do čtvrtfinále stačil výběru nově zvoleného kapitána Tomáše Duchoně bod. V tomto duelu museli domácí dvakrát srovnávat skóre a o vítězi se nakonec rozhodovalo až v samostatných nájezdech. V nich byli úspěšnější právě žlutomodří, kteří tak zaznamenali druhé vítězství v řadě! Ze hry se trefil Čížek a Kmeť, rozhodující nájezd pak vstřelil Čadek.
V posledním zápase ve skupině se pak Novostrašečtí postavili reprezentačnímu výběru. Ten rozebral domácí obranu do posledního šroubku hned několikrát a po výhrách nad pořádajícím celkem z let 2012 (2x 11:0) a 2014 (7:0) tentokrát utkání ovládl v poměru 9:0. Situace v této skupině byla jednoznačná. Česká reprezentace postoupila s plným počtem devíti bodů rovnou do semifinále, druhý skončil domácí výběr, třetí pak bylo pražské Kovo, které si postup zajistilo až výhrou nad Slovanem Bratislava. Na ten tak po zisku jediného bodu čekal v neděli souboj o sedmé místo.

Zato skupina B byla daleko zamotanější. Jejím vítězem se stal se šesti body slovenský Ružinov. Stejně bodů měl na kontě také kladenský Alpiq, ale díky horšímu vzájemnému zápasu musel podstoupit nedělní čtvrtfinále. Podceňované Dobřany dokázaly v posledním zápase sobotního programu porazit Ústí nad Labem 2:1. Západočeši se tak na jejich úkor posunuli do čtvrtfinále a na Severočechy zbyl, stejně jako loni, pouze duel o 7. místo.
Nedělní program odstartoval čtvrtfinálovým utkáním mezi domácími borci a Dobřany. Úspěšnější byli nakonec Novostrašečtí, kteří se po výhře 4:1 mohli po třech letech radovat z postupu mezi čtyři nejlepší výběry turnaje. Své první dvě branky zaznamenal v tomto duelu dorostenec Dundr, pro kterého byl tento turnaj premiérou ve strašeckém A-týmu. O další branky se postarali O. Duchoň a Kmeť. Ve druhém čtvrtfinále přehrálo Kladno Kovo Praha poměrem 4:1 a bylo tedy jasné, že Pražané loňský triumf neobhájí. V souboji o sedmé místo bylo úspěšnější Ústí nad Labem, které porazilo slovenského soupeře 2:0. Slovan Bratislava tak i při své čtvrté účasti skončil poslední. Zápas o páté místo pak poměrem 5:1 lépe zvládlo Kovo Praha, Dobřanům tak náležela konečná šestá pozice.

V prvním semifinálovém klání se utkalo Nové Strašecí s Ružinovem Bratislava. Byť domácí bojovali skutečně jako jeden tým, kvalita byla na straně Ružinova. Ten vstřelil v polovině druhého poločasu dvě branky a týmu trenéra Falaře nepomohla ani dvojnásobná přesilová hra. Tímto výsledkem si tak Bratislavští zajistili nejlepší výsledek, kterého kdy na turnaji dosáhli. Novostrašečtí finálovou účast z roku 2010 napodobit nedokázali a čekal na ně zápas o bronz. Ve druhém zápase se střetla reprezentace s kladenským Alpiqem. Dá se říci, že šlo o reprízu semifinále z roku 2014. Tehdy národní tým udolal Kladenské až po samostatných nájezdech. Tentokrát se tak velké drama nekonalo, byť Kladno vedlo 1:0 a reprezentaci dokázalo potrápit. Národní tým zvládl vývoj utkání otočit a vítězstvím 3:1 zajistit postup do finále.

Naposledy se výtečným fanouškům představili domácí hráči v souboji o třetí místo, v němž dokázal tým kapitána Duchoně otočit vývoj utkání, když se nejprve prosadil Douša a poté v přesilové hře Ševčík. Domácí fanoušci hnali žlutomodré k bronzovému umístění. Kladenským se ale dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat na 2:2 a utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný jediný střelec – kladenský Butor, který rozhodl o výhře hostů. Domácí tak skončili počtvrté v historii turnaje na čtvrtém místě.

Ve finálovém střetnutí dokázal národní tým potvrdit roli favorita, porazil Ružinov 2:0 a přidal již svůj 3. triumf na turnaji O pohár města Nového Strašecí.

Organizátoři děkují všem zúčastněným, všem, kteří se podíleli na bezchybném chodu turnaje, a v neposlední řadě také věrným fanouškům novostrašeckého hokejbalu.

„Abych řekl pravdu, jsem překvapený. Jak z naší hry, tak z konečného umístění. Rozhodně jsem nečekal, že budeme hrát vyrovnané bitvy s extraligovými mančafty," byl potěšen trenér Novostrašeckých Jan Falař, jenž měl trochu obavy, jak si mužstvo s obměněným kádrem sedne. „Samozřejmě jsme neměli poraženeckou náladu, ale i z důvodu další přestavby kádru, zapracování dvou dorostenců a dvou kluků z béčka a přerušení kariéry našeho nejlepšího střelce jsem měl obavy, jak celý turnaj zvládneme. Ukázali jsme si však, že pokud si budeme plnit to, co máme, hlavně směrem dozadu, můžeme být rovni minimálně každému účastníkovi 1. NHbL. Nesmíme však usnout na vavřínech a dál tvrdě makat," řekl Jan Falař a na závěr dodal: „Ještě musím našemu klubu trochu přihřát polívčičku. Po roce jsme opět ukázali, kde se pořádá ten nejlepší a nejkvalitnější turnaj v republice. Díky všem, kteří se na tom podíleli!"

Konečné pořadí: 1. Reprezentace ČR, 2. Leaders Ružinov Bratislava, 3. HBC Alpiq Kladno, 4. HBC Nové Strašecí, 5. TJ Kovo Praha, 6. TJ Snack Dobřany, 7. Elba DDM Ústí nad Labem, 8. HBT Slovan Bratislava

Individuální ocenění: Nejlepší brankář: Tomáš Humlíček (Ružinov Bratislava), Nejlepší obránce: Radek Soukup (Alpiq Kladno), Nejlepší útočník: Pavel Čadek (Nové Strašecí)

HBC Nové Strašecí: Liška (Šnobl) – Douša, Duchoň T., Sýkora, Lev, Samšuk, Knobloch – Dundr, Čadek, Kmeť, Čížek, Brada, Husák, Soukup, Ševčík, Duchoň O., Hlavsa, Vaňo, Zeman.