O postup do čtvrtfinále přivítá ST Nouzov B So. Rakovník A a ST Nouzov A bude usilovat o další účast proti SK Pavlíkov. Do bojů o nejlepší osmičku pak zasáhnou i další favorité, lídr OP I.třídy KST Rakovník E by neměl mít problémy v Čisté, zato Olešnou A čeká v tělocvičně RC Rakovník A těžké střetnutí. Další dvojice tvoří Lány C - Janov A, Nesuchyně A - So. Rakovník B a Žst. Rakovník - Olešná B.

V 2. kole se představí také obhájce poháru 2017 So.Nové Strašecí A, který narazí na lepšího z dvojice Velká Buková B - Lány D.

"Druhé kolo musí být sehráno do 21. ledna, následovat bude čtvrtfinále, ve kterém už půjde o účast ve finálovém čtyřčlenném turnaji o pohár RD 2018. K favoritům patří KST, Olešná, rakovnický Sokol a Nové Strašecí, ale každý rok jsme byli svědkem nějakého překvapení, tak uvidíme letos," uvedl pro Rakovnický deník ředitel soutěže Miroslav Koloc.

Výsledky 1. kola:

So. Nesuchyně C - ST Nouzov B 1 : 9 (5 : 28)
- Vopravil M. 1 (2), Pátek Š. 0, Chládek D. 0, Pátek R. 0 (1)
- Beneš P. 3, Sušánka L. 3, Devera L. 2, čtyřhra Devera L. – Sušánka P.
Velká Buková A - SK Pavlíkov A 0 : 10 (5 : 30)
- Matějovský V. ml. 0, Matějovský V. st. 0, Svoboda P. 0 
- Mika Martin 3, Mrzena J. 3, Mika L. 3, čtyřhra Mika Marcel – Mika L.
ST Nouzov A - So. Rakovník C 7 : 3 (22 : 11)
- Steffl J. 3, Franěk M. 2, Polák T. 1, čtyřhra Franěk M. – Steffl J. 
- Zach F. 2, Kratochvíl M. 1, Miller F. 0
So. Nesuchyně B - So. Janov A 2 : 8 (10 : 25)
- Barsa T. 2, Micura D. 0, Staněk M. 0
- Fric J. 3, Amler M. 2, Tomášek M. 2, čtyřhra Fric J. – Amler M.
So. Kroučová - So. Olešná A 0 : 10 ( 6 : 30)
- Milotová A. 0, Staněk V. 0, Valeš M. 0
- Šebek T. 3, Procházka T. 3, Kočovský T. 3, čtyřhra Šebek T. – Procházka T.
SK Pšovlky B - So. Rakovník B 3 : 7 (13 : 21)
- Nachtigal V. ml. 1, Netrh V. 1, Koleníková D. 1
- Mladý V. 3, Lukeš Z. 3, Jerhot J. 0, čtyřhra Mladý V. – Lukeš Z.
So. Rakovník D - TJ Čistá 1 : 9 (11 : 28)
- Zelenka V. 1, Renč Z. 0, Pondělíček F. 0
- Bezstarosti V. 3, Kadavý V. 3, Musil M. 1, čtyřhra Bezstarosti V. – Kadavý V.
So. Křivoklát B - So. Olešná B 3 : 7 (20 : 26)
- Stěpnička J. 1, Novák F. 1, Šnídl J. 1
- Kreidl P. 3, Itner R. 3, Bařtipán J. 0, čtyřhra Kreidl P. – Itner R.
ST Nouzov C - Žst. Rakovník 1 : 9 ( 6 : 28)
- Demchuk M. 1, Polák Jiří 0, Kupcová I. 0
- Jílek R. 3, Chovan D. 3, Franěk F. 2, čtyřhra Jílek R. – Chovan D.
SKST Rynholec - Velká Buková B 0 : 10 ( 2 : 30)
- Šaroch A. 0, Tlustý M. 0, Šíma M. 0
- Kafka L. 3, Štefan Z. 3, Matějovský P. 3, čtyřhra Kafka L. – Štefan Z.