Právo startovat v závěrečných duelech o pohárové prvenství si vybojovaly Sokol Rakovník, Sokol Nové Strašecí, Sokol Nesuchyně a Sokol Olešná. Před finálovou branou zůstaly naopak lídr OP I. třídy KST Rakovník i trojnásobný vítěz minulých let RC Rakovník.

So. Rakovník –So. Nové Strašecí 6:4
Zápas, který rozhodl Čermák, jenž si postupně i v dramatických koncovkách poradil se všemi soupeři. Za poražené bodoval dvakrát Pittner proti Jansovi ml. i st.

So. Olešná –So. Nesuchyně 5:5
První z nerozhodných výsledků se zrodil hlavně po souboji dvojic Lédl a Šebek na straně jedné a Hetto se Šerákem na straně druhé. Blíže k vítězství měla Olešná, ale Procházka nakonec Šerákovi podlehl 2:3 na sety.

So. Nové Strašecí –So. Olešná 4:6
Za stavu 3:2 Olešná zavelela k obratu, Kočovský a Šebek si poradili s P. Libovickým, Procházka porazil Fabingera a těsné vedení udrželi Olešenští až do konce utkání.

So. Rakovník –So. Nesuchyně 5:5
V dalším napínavém duelu Nesuchynští vyrovnali na 4:4 zásluhou Hetta, který porazil Stibora, ale vedení vrátil na rakovnickou stranu Jansa ml., jenž porazil Kroba. V rozhodující pětisetové bitvě Čermák neproměnil mečbol proti Šerákovi.

So. Nové Strašecí –So. Nesuchyně 6:4
Novostrašečtí překazili soupeřům naději na některou z ještě lesklejších medailí hlavně díky Pittnerovi, jenž přehrál postupně Hetta, Šeráka i Kroba, ale na lepší než 4. místo to nestačilo.

So. Rakovník –So. Olešná 5:5
Rozhodující duel o pohár začali lépe Rakovničtí a vedli už 4:2, pak ale Jansa starší podlehl Procházkovi, Čermák Šebkovi a všechno rozhodl zápas Lédl – Stibor 3:1, kterým se vítězná Olešná lepším poměrem setů dostala těsně před rakovnický Sokol.

„Letošní finálový turnaj měl výbornou úroveň i dramatický náboj, když se o vítězi rozhodovalo až v napínavém konci. Finálové zápasy završily celkově vydařený ročník. Poděkování patří mediálnímu partnerovi Rakovnickému deníku, KK Rakovník za organizaci a Šanovu za výborné prostředí pro finálové zápasy a všem účastníkům za sportovní zážitky,“ uvedl v závěru za organizátory Jaroslav Kraus.

Pořadí finálového turnaje:

1. So. Olešná
2. So. Rakovník
3. So. Nesuchyně
4. So. Nové Strašecí

Autor: Miroslav Koloc