VK Rakovník A - EMĚ Mělník 3:0 (7, 25, 16); 3:0 (22, 23, 10)Rakovničanky ale okamžitě poznaly, že tým soupeřek není to, co býval, a v superrychlém tempu šly za body – 25:7. Po první změně stran přišlo mírné rozčarování, nejspíš své rivalky po jednoznačné úvodní sadě podcenily a musely bojovat až do koncovky, kterou ukončily poměrem 27:25. Třetí set byl podobný tomu prvnímu, Rakovník šel do náskoku od prvních míčů a v klidu ukončil celý duel – 25:16.

Druhý zápas byl ze strany hostujících hráček více oddřený, ale ani to nestačilo. Mělník se snažil hlavně v poli, útok byl z pochopitelných důvodů slabší, a tak domácí hráčky nad sítí vládly. Přesto se v první i druhé sadě šlo až do koncovek, třetí Mělničanky doslova vypustily. Rakovničanky si tak mohly zabroukat populární: „Klídek, pohoda, tabáček.“

„S Mělníkem jsme vždy hrály hodně vyrovnaná utkání, ale dnes přijely bez svých smečařek, a tak to bylo o poznání jednoduší,“ krátce řekla po utkání rakovnická kapitánka Gabriela Chládková.

Rakovník: K. Chládková, Strynková, Michalová, Psohlavcová, Horníková, Štorchová, hrající trenérka: Gabriela Chládková.

Rakovničanky v dalším kole míří na palubovku Tuchlovic a už jen pohled na postavení soupeřek v tabulce nabízí téměř jisté body.