Raci byli hosté, a tak začínali na pálce. Této role se zhostili velmi dobře a po druhé směně vedli 6:2. Pak se ale rozehřál soupeřův nadhazovač a na nějakou dobu zastavil postup rakovnických pálkařů. Naopak pálkaři Tempa, i přes soustředěnou obranu Red Crayfish, začali postupně svými tvrdými odpaly stahovat bod po bodu, až se jim nakonec v sedmé směně podařilo vyrovnat a v osmé směně se dokonce dostat o bod do vedení.
Rakovničtí už tak měli jen jednu šanci zvrátit utkání, a to se jim také podařilo. Dobře mířenými odpaly a agresivním během na metách se jim podařilo vyrovnat na 7:7. Nescházelo mnoho a mohli se dokonce dostat do vedení.
Rozhodčí ovšem těžkou situaci, kdy se dobíhající Charvát při slajdu na domácí metu dostal do kontaktu s příhozem, vyhodnotil ve prospěch Tempa. Když pak Raci ubránili pražskou dohrávku, dostal se zápas do neoblíbeného prodloužení, ve kterém se Rakovnickým ještě nepodařilo vyhrát.
Desátá směna skončila smírně 1:1, a tak se dramatický zápas ještě více protáhl. Slunce už se v tu chvílí drželo jen těsně nad obzorem a na hřišti přestávalo být pořádně vidět. Red Crayfish se opřeli do svých pálek a podařilo se jim získat skvělé čtyři doběhy. Už to vypadalo na jistou dohrávku, ale to by na straně Tempa nesměli být silní pálkaři.
Ti se nechtěli s prohrou smířit a hlavně díky dvěma trojmetovým odpalům se jim podařilo snížit na rozdíl jediného bodu. Rakovník už v tu dobu měl dva auty, ale s běžcem na třetí metě se mohlo stát cokoli. Jenže Leoš Hejda posledního pálkaře vyautoval chladnokrevným strike-outem a Raci tak mohli slavit svou první výhru v prodloužení 12:11.
„Všichni hráči odvedli na hřišti perfektní výkony, ale smeknout „basebalku" (kšiltovku) je nutno zejména před oběma nadhazovači, kteří oba odházeli všech jedenáct směn bez jakéhokoli snížení kvality jejich nadhozů," řekl k utkání jeden z hráčů Jan Klatovský.
Red Crayfish: Hejda, Podpěra, Charvát, Drha, Bílek R., Hajný, Táborský M., Táborský V., Klatovský, Havel, Hanuš