Patrik v předchozích letech boxoval za Rakovník, ale má zkušenosti i ze druhé němecné bundesligy Boxverein, ve které má za sebou několik zápasů. Zažil dobré i horší časy, ale získal především zkušenosti, které se bude snažit na profi listině uplatňovat.

K prvnímu zápasu své nové éry nastoupil rakovnický borec v Duchcově při galavečeru Noc Bojovníků proti domácímu boxerovi původem z Turecka – Ahmedu Kuričajovi, ve váze do 54 kg. Boxovalo se na  čtyři kola, která s přehledem vyhrál rakovnický borec. Ten během duelu poslal soupeře třikrát do počítání a celou dobu měl viditelnou převahu.

„Turek, proti kterému jsem boxoval, měl čtyři zápasy v profiringu a dvě výhry. Boxovalo se na 4 kola po třech minutách. U konce prvního kola jsem Ahmeda poslal k zemi a věděl jsem, že má už trochu respektu. Rozhodčí ho nestihl dopočítat, protože byl gong. Mohl jsem zápas vyhrát před limitem, ale nechtěl jsem,  chtěl jsem si zkusit, jestli čtvrté kolo vydržím a dokázat si, jak jsem na tom fyzicky. V profesionálním ringu je to lepší než v amatérském, máte větší přehled a rychleji reagujete. Věděl jsem už od prvního kola, že vyhraji, z výhry mám radost a také jsem příjemně povzbuzen do dalších zápasů. Na novou spolupráci s Lukášem Konečným se těším, je to můj manažer a doufám, že se mi povede dobře, popř. to někam dotáhnu," popsal detailně svůj zápas sám Patrik.

„Já jsem moc rád, že se Patrik k Lukášovi do týmu dostal a první zápas se mu povedl. Gratuluji mu k výkonu a přeji mu ještě mnoho úspěchů," neskrýval radost Patrikův rakovnický kouč Radek Červený.