V III. výkonnostní třídě se skvěle vedlo Aquababes, které v kategorii 8-10 let získaly zlato. „Většině členek týmu je teprve 8 let a přesto se jim celou sezónu dařilo sbírat medaile. Děvčata se opravdu hodně zlepšila, jak v technickém povedení, tak i v projevu. Trénují třikrát týdně s velkým nasazením a tato píle se projevila i ve výsledcích z posledních závodů,“ zářila štěstím trenérka Klára Hlaváčková. 


Mezi jednotlivkyněmi skončila v elitní desítce Ema v nabité konkurenci 32 závodnic Emička Trnková. Ta to na závodní ploše neskutečně rozjela a zajistila si postup do finálového kola z 5. místa. Ve finále udělala ve své sestavě pár drobných chybiček, které ji nakonec posunuly na 8. příčku.


V kategorii týmů 8-10 let reprezentovaly Andílky Tereza Fabišková a Josefina Zrubcová. „Holky se na závodech neskutečně vyburcovaly, zacvičily s velkým elánem a poslední zacvičení závodní choreografie si opravdu užily,“ byla spokojena trenérka Lucie Břinčilová. Dívky se probojovaly do finálového kola, kde následně obsadily 6. místo v konkurenci celkem 16 týmů. 


Další dvojice – Sofie Sipeticová a Nicole Gluckseligová – závodila v kategorii 11 -13 let ve sportovním aerobiku týmů. Během sezóny se pořadí týmů v této kategorii velmi měnilo a bohužel ne vždy trenérky s ohodnocením poroty souhlasily. Tentokrát děvčata zacvičila moc pěkně a z Boleslavi si odvezla šesté místo z 15 týmů. 


V II. výkonnostní třídě v kategorii fitness aerobiku 8-10 let opět suverénně nastoupil tým Školaček, který si z každých podzimních závodů II. výkonnostní třídy přivezl 2. místo. Děvčata potvrdila svojí skvělou formu a i tentokrát si na krk pověsila stříbro. 


Skvěle se vedlo také stepařskému týmu Jackson. „Přestože děvčata začala ve step aerobiku závodit teprve v tomto roce, tak si s konkurenčními týmy umí perfektně poradit a z každého závodu domu přivezla medaili. Na posledním závodě si tým dal velmi záležet a vybojoval zlaté medaile, takže se s touto choreografií rozloučil jak nejlépe to šlo,“ byla ráda trenérka Šárka Stříbrská. 


Největší zastoupení měli Andílci mezi jednotlivkyněmi v kategorii 11-13 let, kde se představily hned tři závodnice. Jednou z nich byla Nela Trnková, která kvůli vážnému zranění už půl roku nezávodila. „Nelinka po čtrnáctidenním tréninku, který byl přizpůsoben jejímu zdraví, obsadila 6. místo. Kategorie je nejpočetnější, takže je to velký úspěch. Za aerobní část sestavy měla vysoké zámky a umístění kolem třetího a čtvrtého místa. I když Nelča byla zklamaná, jsme na ni pyšné, jak to všechno zvládla a co předvedla za výkon,“ shodly se trenérky. 


Těsně za medailí skončila Sofie Ortmannová a s jejím výkonem byl trenérky velmi spokojeny. „Sofinka je do aerobiku opravdu zapálená. Nevynechá téměř žádný trénink a kromě toho trénuje i doma. Její velkou předností je mimo jiné i její krásný úsměv a sebevědomý projev, kterým vždy okouzlí porotu. V Boleslavi předvedla skvělý výkon i po technické stránce.“


Největšího úspěch v kategorii jednotlivkyň však dosáhla Denisa Žáčková, která vyšplhala těsně před svojí kamarádku Sofinku pro bronzovou medaili. Denisce se na předchozích závodech příliš nedařilo, potýkala se s nemocí a zraněním nohy, kvůli kterému nemohla trénovat naplno. Na poslední závody se ale, jak dokazuje i její umístění, připravila na jedničku. 


Závodů se také naposledy v tomto roce zúčastnila dvojice Giulia Berti a Valentýna Karhánková v kategorii sportovního aerobiku týmů 14-16 let. Děvčata konečně předvedla jistý a bezchybný výkon, za který si odvezla nakonec stříbrnou placku. Zlato jim uteklo o jednu známku. Trenérky jsou na krásné duo Vali a Giuli moc pyšné, protože se od posledních závodů výkonnostně ohromě zvedlo. 


Trenérky: Lucie Břinčilová, Klára Hlaváčková, Markéta Vondráčková, Šárka Stříbrská a Andrea Tvarůžková.