VK Rakovník – TJ Zdice 3:0 (14,17,17), 3:1 (16,18,–18,11)

„Před utkáním jsme se doslechly, že se zdické volejbalistky pohádaly a k utkání tak nenastoupily tři hráčky, které byly nahrazeny juniorkami a navíc ani neměly nahravačku. My jsme sice rovněž byly oslabeny, chyběla nám Gabča Chládková a nahravačka Psohlavcová, avšak jejich oslabení bylo na jejich hře citelnější," uvedla na začátek rakovnická volejbalistka Šárka Horníková. Její slova se potvrzovaly od prvního podání. Zdické volejbalistky po celé dopoledne tahaly za kratší konec a utkání nakonec jednoznačně prohrály po setech 25:14, 25:17 a 25:17.

Odpolední utkání začalo podobně, jako skončilo dopolední a domácí se ujaly brzy vedení 2:0 na sety. V třetí sadě rakovnické hráčky polevily v koncentraci a dovolily hostujícím volejbalistkám snížit – 2:1. Další set však patřil opět domácím volejbalistkám, které po jednoznačném průběhu zvítězily 25:11 a 3:1 na sety.

První část sezóny tak zakončily na druhém místě za Příbramí.

„Dopolední utkání mělo jednoznačný průběh. Zdické hráčky dokázaly bodovat po většinou jen z podání, avšak bloky ani smeče jim nefungovaly. V odpoledním zápase jsme trochu polevily ve třetím setu, když jsme si myslely, že to půjde samo, ale poté jsme opět převzaly iniciativu a jednoznačně zvítězily. První část krajského přeboru jsme zakončily na druhém místě, což si myslím, že odpovídá naší kvalitě. Příbram je první naprosto zaslouženě, má velmi dobré a vysoké volejbalistky a netají se ambicemi zahrát si vyšší soutěž. Nyní nás čekají týmy z druhé skupiny – Nymburk, Mladá Boleslav a Suchdol a jsem docela zvědavá, jak si s těmito týmy povedeme, neboť jsou pro mě všichni tři velkou neznámou," nechala se slyšet Šárka Horníková.

VK Rakovník: Strynková, Medzihorská, Michalová, Skoupá, Dašková, Jiříková, Horníková. ⋌