„Za posledních deset let máme s Portugalskem (prohra 0:1) zápornou bilanci. Nevím čim to je. Asi to na nás umí. Ale k zápasu. První věc – když nedáš gól, nemůžeš vyhrát! Byl to jeden z těch zápasů, který i kdybys hrál tři dny, tak góla prostě nedáš. Nastřelili jsme pár tyček, občas skvěle zasáhl jejich brankář. Nehráli jsme vůbec špatně, ale měli jsme zkrátka smůlu. Jim se povedla jedna šance a tu využili. Týmy jako je Portugalsko, disponují výbornou fyzickou hrou, takže využijí každou šanci a od té doby, co skórovali, tak už ji nepustili. Je těžké vysvětlovat, že jsme prohráli zrovna s tímto týmem, ale půlka jejich mančaftu ani neví, kde Portugalsko leží. Všichni to jsou Kanaďani, kteří se stali přes noc Portugalci.

USA – ČR 2:7. Do zápasu jsme šli s tím, že musíme bodovat naplno. Začali jsme dobře, ale první jsme opět inkasovali. Naštěstí jsme hned vyrovnali. I když tam potom bylo par brejků od Američanů, tak jsme převzali iniciativu a ovládli jsme celé utkání. No, měl bych asi doplnit jeden důležitý fakt. V obou zápasech se mi nehrálo moc dobře. S Portugalskem jsem dohrával s horečkou a s USA jsem neměl ani nastoupit, jelikož jsem mezi těmi zápasy všechen čas proležel s paralenem.

Ve středu jsme hráli s Francií, to byl lehký zápas (výhra 20:0), tak jsem ani nenastoupil a zkouším se dát do kupy," líčí aktuální dění MS Rakovničan Jan Pospíšil, který i přes horečky už jednou skóroval a na svém kontě má i jednu asistenci, a to v zápase s USA.