„Pro nás jsou dva body určitě velmi cenné. Hra byla vyrovnaná a řekl bych, že jsme od minula zlepšili přístup a drželi se předzápasové taktiky. Hra se přelívala ze strany na stranu, měli jsme tam dobré, ale i hrůzostrašné pasáže a jako klíčové bych označil ubránění dvou oslabení tři proti pěti a velmi dobrý výkon brankáře Solara,“ byl spokojen zkušený rakovnický hokejbalista Jan Pospíšil.

Od úvodního buly se hrál vyrovnaný hokejbal, především ve středním pásmu a vyložených šancí bylo poskrovnu. Pouze navrátilec do sestavy Ondřej Tvarůžek nastřelil břevno.

První branka duelu padla až ve druhé třetině a postarala se o ní rakovnická ikona Jan Pospíšil. Chvíli poté ale hosté využili přesilovou hru a srovnali.

Stav 1:1 nakonec vydržel až do samostatných nájezdů. V nich prokázal um rakovnický útočník Milan Schnaubelt, který se z penalty trefil dvakrát a zajistil Rakovníku bod navíc.

„Konečně jsme se sešli v trochu slušném počtu, když nás bylo čtrnáct, tedy nejvíc v sezoně. Nebyl to moc hezký hokejbal, ale bylo to hodně ubojované. Hráli jsme hodně trpělivě, čekali jsme na šance a jednu z nich využili. Domácí naštěstí více branek nedali, i když šancí měli přece jen víc,“ uznal Pospíšil.

HBC Rakovník: Solar (Polakovič) – O. Tvarůžek, Cafourek, Střeska, Sunkovský, Pechanec – Hildebrand, M. Tvarůžek, Sýkora, Pospíšil, Švancar, Schnaubelt, Kučaba, Gerlich, Martínek.