Rakovnický tým si vedl dobře i bez něj, ale je zřejmé, že s touto hvězdou to půjde lépe. Důležité bude hlavně play-off, v jehož průběhu bude muset šikovný obránce své kamarády opustit, neboť ho čeká MS v Kanadě.

Jaký byl pravý důvod toho, že jste se vrátil a zase vás vidíme v dresu Rakovníka?
Důvod byl zřejmý. A to nesplnění podmínek ze strany klubu. Klub mi slíbil práci, která ale nepřišla a já jsem si nemohl dovolit žít ze svých peněz v tak drahém státě jako je Švýcarsko. Samozřejmě mě to hrozně mrzelo a nechtěl jsem, aby to takhle dopadlo, ještě k tomu když bylo těsně před play-off a já nejsem typ, co by odcházel od nedokončené práce, ale nedalo se nic dělat. A taky švýcarská liga končila hodně brzy a v Rakovníku jsem měl jistotu ještě deseti zápasů základní části plus play-off, ve kterém můžeme dojít daleko. Zároveň bych tak byl v herní permanenci na letošní MS v Kanadě. A taky jsem toužil zahrát si poprvé play-off za Rakovník s místními kluky a kamarády.

Zatím Rakovník nezná jarní porážku, máte to dobře rozjeté, co za tím stojí?
Myslím, že jsme měli kvalitní zimní přípravu a momentální doplnění některých kvalitních hráčů byl dobrý nápad. Máme v týmu taky výbornou partu, kde jsou (až na výjimky) mladí kluci a užíváme si každý zápas.

Jak vidíte play-off a prozraďte nám, zda se chystáte někdy zase někam odjet, nebo už zůstanete Rakovníku věrný?
Play-off v této lize je strašně vyrovnané. Opravdu zde letos může vyhrát kdokoliv. Ale na jaře jsme si dokázali, že porazíme každého, tak proč bychom to nemohli vyhrát my. Akorát mě mrzí, že budu muset kluky v průběhu play-off opustit, a to z důvodu MS v Kanadě. Klukům ale věřím!
A co bude po sezoně? To netuším. Nejdřív je pro mne prvořadé uspět s Rakovníkem a s českou reprezentací a pak budu teprve řešit budoucnost. Co ale vím, je, že se to bude všechno odvíjet od mého osobního života a nebudu se už podřizovat hokejbalu, jako tomu dosud bylo.