HBC Nové Strašecí – SK Suchdol nad Lužnicí 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

David Ryss mohl pro toto utkání počítat s novými akvizicemi v sestavě. Ve strašeckém dresu se poprvé představili kmenoví hráči pražského Kova. Jedná se o zadáka Dominika Mainzera a forvarda Michala Zemana. Oba nastoupili společně ve druhé formaci.

Úvod utkání zachytili lépe domácí, kteří se dobrou rozehrávkou a pohybem dostávali do útočného pásma. V něm si dokázali vytvořit pár střeleckých příležitostí. Když už se zdálo, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu, udeřili hosté. Třetí formace nezvládla přebrání hráčů v obranném pásmu a po střele jednoho z obránců se dostal k míčku Kalát. Šikovný útočník dokonale využil zmatku v domácí defenzivě a prostřelil Solara – 0:1.

Nástup do druhé třetiny byl obrazem konce první. Jihočechů bylo najednou plné hřiště.  Naopak ve strašecké hře byl k vidění chaos, zmatek, ale především spousta nepřesností a individuálních chyb, z čehož plynul další gól – 0:2.

O tři minuty později obral kapitána Doušu Kalát, ihned sklepl Blafkovi, jenž vymetl všechny pavučinky v horním růžku. A aby toho nebylo málo, tak se za další minutu radovali hosté počtvrté.

Smutné je to, že opět až v momentě, kdy prohrávali domácí o čtyři branky, začali hrát. Trpělivá kombinace vyústila střelou Horáčka. Ten se trefil podobně jako minulý týden, z levé strany, krásnou křižnou ranou – 1:4.

Byť se ve třetí třetině Středočeši snažili o malý zázrak, k touženému obratu to nevedlo. Hře stále chyběl větší klid, účinnost útočných akcí. Ale především hlad, chuť po vítězství. Další domácí porážka se nezadržitelně blížila, a když se ve 37. minutě prosadil z přesilovky Schandl, o vítězi bylo rozhodnuto – 1:5.

Strašečtí hokejbalisté tak podruhé ztratili body v domácím prostředí a s přibývajícím počtem zápasů jim ujíždí vlak. Je ale potřeba makat, trénovat a příští sobotu ukončit sérii v Mourek aréně vítězstvím. Bubáci přivítají pražskou Hostivař, v neděli pak zavítají do Berouna, kde se podruhé v krátkém sledu utkají s nižborskými Kelty.

„Opět jsme soupeři darovali všechny body. Místo toho, abychom dali v první třetině tři góly, tak ještě dokážeme tu třetinu prohrát! Pak se zase sesypeme jako domeček z karet, takhle hrát prostě nemůžeme. Nejvíce mě mrzí přístup hráčů. Přišlo mi, jakoby se snad ani nechtělo vyhrát. Jediné pozitivum na dnešku je, že noví hráči dobře zapadli do kolektivu. Každopádně máme na čem pracovat," zhodnotil utkání nespokojený trenér David Ryss.

HBC N. S.: Solar (Liška) – Lev, Horáček, Mainzer, Knobloch, Douša, Duchoň T. – Čížek Jan, Kmeť, Duchoň O., Wittmayer, Zeman, Samšuk, Kupec, Ševčík, Hrádek, Čadek.