HC 1972 Rakovník - HC Hostivař 1:1 (0:1)

Domácí pozemkářky začaly útočně a výsledkem byly dva trestné rohy a šance Hudečkové, T. Matouškové, Fojtíkové a Křikavové. Gól však nepadl, naopak z ojedinělého brejku po chybě obrany vstřelila Neplechová vedoucí gól hostů. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Hostivař často bránila až v deseti hráčkách a kouskovala hru, co prošlo, zlikvidovala gólmanka Andrášková až na jednu výjimku. Tou byla už ve 37. minutě povedená kombinační akce a přihrávka Kříženecké, kterou pohotově využila Hudečková ke vstřelení vyrovnávajícího gólu. Rakovnický nápor pak už byl bez odezvy, šance B. Polcarové, Z. Polcarové a T. Matouškové zůstaly jen šancemi, a tak se po závěrečném remízovém hvizdu dočkalo pět desítek diváků penaltového rozstřelu. Zatímco B. Polcarová, Fojtíková a V. Matoušková s přehledem proměnily, tak B. Matoušková vychytala všechny hostivařské střelkyně, a tak dva extraligové body zůstaly přece jen v Rakovníku.

Trenér Radek Ostaš ale pochopitelně moc spokojený nebyl: „Opět zápas s množstvím šancí, ale bez gólového efektu, proti úporně bránícímu se soupeři jsme se nedokázali před brankou víc prosadit. Při penaltách jsem holkám věřil, jak naší gólmance, tak střelkyním.“

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková - Škrancová, Ostašová, Brotánková, Křikavová, Kříženecká, B. Polcarová, Z. Polcarová, Fojtíková, Váňová, Hudečková, T. Matoušková, Steinbachová, Holubová, V. Matoušková, Wittmannová.
Trenér: Radek Ostaš.

Autor: Miroslav Koloc