Nové Strašecí - Hostivař 5:2

Ve značně nekompletní sestavě nastoupili domácí hokejbalisté. Trenéra Veselého zastoupil pro první zápas 1. ČNHbL bývalý hráč Frühauf, který nemohl počítat s několika hráči. Dlouhodobě jsou zranění Němec a Čížek. Chyběl také Průša, který nedoléčil zraněné koleno z turnaje, a v obraných řadách chyběl Douša a nová posila Malý, který ještě nemá hotovou registraci. Ve stejné situaci je i navrátilec Omrai I tak ale byli domácí od začátku jasně aktivnější a zatlačili soupeře do hluboké defenzívy.

Odměnou jim byla úvodní branka Davida Rysse, který otevřel skóre ve 4. minutě, když dorazil Kunovu střelu. Ryss, který v prvním zápase nové sezony přenechal kapitánské céčko Horáčkovi, byl i u další branky. V poslední minutě první třetiny se prosadil svým důrazem na brankovišti a zvýšil. V polovině zápasu hosté snížili s ojedinělé akce. Černý ztratil v útočném pásmu míček a z následného brejku se prosadil Palička. Drama odmítl Ryss, který tak dokončil hattrick. Sýkora našel Horáčka, který celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na Rysse a bylo to 3:1. Strašecí stále tlačilo a na rozdíl tří branek zvýšil v závěru zápasu Kuna, který vymetl šibenici. Poté v přesilové hře hosté skórovali, ale dvě minuty před koncem se domácím tribunám předvedla nová posila. Mistr světa Milan Sýkora si v oslabení vzal míček ve své třetině, proběhl celé hřiště a povedeným blafákem upravil na konečných 5:2. Dokončil tak skvělé představení prvního útoku, který byl u všech vstřelených branek.

Celkovou převahu domácích dokazuje i poměr střel: 48:17. Kolotoč zápasů 1. ČNHbL pokračuje už v neděli. Nové Strašecí se představí znovu před domácím publikem. Od 14:00 nastoupí na Kocourku pražští Ďáblové, kteří mají Bubákům co vracet. Ve čtvrtfinále minulého ročníku odešli poraženi 0:3 na zápasy.

Branky: 4. Ryss (Kuna), 15. Ryss (Kuna, Sýkora), 29. Ryss(Horáček, Sýkora), 39. Kuna (Ryss), 43. Sýkora (Ryss, Kuna) - 20. Palička (Brož), 40. Brož (Zvolský).

Vyloučení: 4:4, využití: 1:1, v oslabení: 1:0.

Střely na branku: 48:17.

Diváků: 125.

Sestava NS: Šnobl - Kuna, Duchoň, Porcal, Daenemark, Husák, Beznoska - Ryss, Sýkora, Horáček - Novák, Hošek, Černý - Lev, Pechanec, Petrus. Trenér: Frühauf