Navíc kvarteto hráčů Hraba, Dašek, Jahoda a Procházka oblékne reprezentační dres nejen na mezinárodním turnaji v Lipsku, ale je i v nominaci na únorové Mistrovství světa v halovém hokeji 2011 v polské Poznani.

Druhou dvojici o postup do finále utvoří v repríze loňského duelu o zlato SK Slavia Praha a TJ Plzeň-Litice. Z extraligové společnosti letos sestupují pražští Bohemians s pouhými pěti body.

HC 1972 Rakovník - Slavia Hradec Králové 8:5 (5:3)

Skóre duelu, ve kterém Hradec ještě bojoval o naději postoupit do play off, otevřel M. Seemann už v 1.minutě, na vyrovnávací branku soupeře dokázal odpovědět druhý juniorský reprezentant Beneš a poločasový výsledek určily i přesné trefy Ostaše, Hlíny a Procházky. Po přestávce východočeský tým postupně srovnal krok až na 5:5, ale během 26. až 27. minuty zavelel opět k nástupu na 7:5 nejlepší rakovnický střelec Jahoda a v poslední minutě ještě výhru s třígólovým odstupem podtrhl Gregor.

„Vyplatilo se nám opět důsledné napadání soupeře po celé hrací ploše a soustavná ofenzíva, odměnou bylo ne zrovna jednoduché vítězství,“ okomentoval duel hrající trenér Pavel Hraba.

SK Slavia Praha - HC 1972 Rakovník 3:6 (1:4)

Vrchol základní části extraligy obstaraly týmy z čela tabulky. Na vedoucí branku sešívaných odpověděl ještě v první desetiminutovce dvakrát Procházka, M. Seemann proměnil trestný roh a poločasové skóre završil Hornof obstřelením gólmana. V druhém dějství Slavia obstarala drama, když po druhé brance dokázala vstřelit i kontaktní gól, ale ještě v téže 23. minutě M. Seemann zvýšil na 3:5 a tváří v tvář brankáři Podolákovi se nemýlil ani Procházka svojí už třetí trefou do sítě.

Spokojený byl i trenér Pavel Hraba: „Byla to dřina, proměňovali jsme šance, utkání bylo vyrovnanější než napovídá výhra o tři branky. Teď už se připravíme na play off, kde narazíme na HC Bolevec, který jsme v základní části dvakrát porazili. Play off má však svá specifika a každý zápas v boji o titul bude obtížný.“

Spanilou jízdu základní extraligovou částí zhodnotil i kapitán Radek Ostaš: „Vyšlo nám to na jedničku, v posledním kole jsme výhrou nad Slavií dokázali, že nejsme první náhodou. Naší devízou je kolektivní výkon podpořený oběma skvělými gólmany.“
HC 1972 Rakovník: Hraba, J. Seemann - Ostaš, Dašek, Gregor - Hlína, Jahoda, Beneš, Hornof, M. Seemann, Procházka. Hrající trenér Pavel Hraba.

Konečná tabulka – muži:

1. HC 1972 Rakovník ⋌31
2. SK Slavia Praha ⋌27
3. Výběr ČR ⋌22
4. TJ Plzeň-Litice ⋌19
5. HC Plzeň-Bolevec ⋌12
6. Slavia Hradec Králové ⋌6
7. Bohemians Praha⋌ 5

MIROSLAV KOLOC