Poprvé v historii rakovnického pozemního hokeje pak budou ženy i muži zároveň startovat v evropských pohárech na jaře 2009 a také k tomu cíli dobře reprezentovat město Rakovník a celý český klubový hokej směřovala letošní letní příprava před náročnou sezonou. O podrobnější informace jsme požádali trenéry obou týmů.

„Počet tréninků se v letošní přípravě nezměnil, chodili jsme třikrát týdně plus individuální příprava jednotlivých hráček, které se meze nekladou. V kádru nedošlo k žádným převratným změnám, v našem hledáčku je pouze Římalová, hráčka českobudějovického Meteoru a členka širšího kádru reprezentace juniorek, která by měla posílit náš tým během září. V letošním ročníku překvapíme pozměněným herním systémem, určitě bychom rádi bojovali o titul. Chceme hrát takový hokej, který by přilákal diváky a byl dobrou propagací pozemního hokeje,“ uvedl trenér žen Radek Ostaš.

K přípravě mužů ho doplnil hrající trenér Pavel Hraba: „Po posledním extraligovém kole v červnu jsme vlastně měli minimální přestávku a už jsme se připravovali na sezonu novou, protože se hokejem bavíme, máme ho rádi a na jaře se to odrazilo i v boji o body. Rád bych, aby se výkonnost ještě zlepšila, v kádru máme dvě posily z HC Bolevec na hostování. Jedná se o reprezentanta juniorky Michala Krýsla a nadějného Lukáše Bicka. V srpnu pak do Rakovníka přestoupil z Meteoru České Budějovice Jaromír Šára. Rozšíření kádru je určitě přínosné nejen k medailovému cíli v domácí extralize, ale i k dobré reprezentaci v evropském poháru na jaře 2009.“

Zápasy pozemních hokejistů se hrají na Městském stadionu v Rakovníku v sobotu 6. září, od 14 hodin nastoupí ženy proti HC Hostivař a od 16. 15 hodin začíná duel mužů HC 1972 Rakovník – President Praha. V obou utkáních by Rakovník měl na úvod soutěže potvrdit úlohu favorita a nabídnout diváků pěkný posvícenský sportovní zážitek.

AUTOR: Miroslav Koloc