V českém výběru je gólman s bohatými pozemkářskými zkušenostmi z reprezentačních duelů i klubových evropských pohárů Pavel Hraba a s ním jeden z nejlepších střelců české extraligy Martin Seemann. Češi, jež prověřily nejen francouzské a rakouské celky, ale také Írán, skončili na čtvrtém místě, když v semifinále turnaje podlehli domácímu Rakousku.

„Čeká nás náročné mistrovství Evropy, kde není slabých soupeřů. Ve skupině máme favorizované Němce, dále Polsko a Dánsko. Naším cílem je porazit Dány a porvat se s Poláky o druhou postupovou příčku do závěrečných bojů o medaile, ale bude to hodně těžké. Máme za sebou dva kvalitní turnaje v Praze a ve Vídni, já osobně chci dobře chytat, postoupit právě ze skupiny a bojovat o medaili,“ uvedl před odjezdem do Belgie Pavel Hraba. V nominaci na evropský šampionát je ještě Tomáš Jahoda.

Více se než mužům dařilo ženám, kde Rakovník reprezentuje Anna Vorlová, která svými výkony pomohla k celkově druhé příčce a medailové ambice má výběr před domácími diváky i mezi evropskou elitou v Praze.

Miroslav Koloc