Slavia – Rakovník 2:3

Rakovničtí potvrdili, že se jim na Slavii daří a skóre otevřel Kopřiva. Oboustranně opatrnější duel okořenil na druhou trefou Procházka a na kontaktní Urbancovu branku odpověděl třetím razítkem Seemann. Domácí se pak zmohli jen na úpravu výsledku z trestného rohu, když se opět trefil Urbanec.

Rakovník – Litice 13:3

Už v 5. minutě zavelel k náporu reprezentant z nedávného ME v Německu Jahoda, v průběhu utkání ho doplnil další kanonýr extraligy Seemann, jenž nakonec Plzni vstřelil šest gólů. Další přidali Karafiát, Procházka, Josef Trejbal a opět Jahoda, pro nadějného Karafiáta to byl první extraligový hattrick. „Po kvalitních výkonech a střelecké produktivitě jsme vybojovali další důležité body, navíc jsme porazili oba kandidáty play off. První únorovou neděli nás čeká závěrečné kolo, ve kterém se kromě HC Bolevec utkáme s lídrem základní části Bohemians a chceme ukázat naši stoupající formu,“ uvedl po úspěšných duelech v Edenu kouč vítězů Pavel Hraba.

Rakovník: Hraba, J. Seemann – Kopřiva, R. Ostaš, Jan Trejbal, J. Ostaš, Jahoda, Josef Trejbal, Klaban, M. Seemann, Procházka, Karafiát. 

Miroslav Koloc