HC 1972 Rakovník – HC Hostivař 3:2 (1:1)

Sobotní sluníčko na městském stadionu poprvé překvapivě zamrkalo už v 10. minutě, kdy Steidlovou překonala na 0:1 zkušená útočnice Brtvová. Naštěstí hned o tři minuty později Klára Hanzlová dokázala vyrovnat a určit tak poločasové skóre. „Dejte do toho více pohybu v záložní řadě a důrazu v osobních soubojích,“ zněla přestávková rada trenérské dvojice Josef Ostaš a Martin Seemann a vyplatila se.

Na začátku druhého poločasu vytěžily domácí reprezentantky v útočné fázi z minima maximum, Hanzlová zatáhla míček po pravé straně, přesnou přihrávkou našla Stehlíkovou a ta nadvakrát vrátila vedení na rakovnickou stranu. Do deseti minut však bylo opět srovnáno a začínalo se znovu. V 60. minutě se nadechla k průniku opět Klára Hanzlová, šikovně si udělala místo před brankou a nezadržitelným bekhendem potvrdila bojovný výkon domácích. Nic na tom nezměnila ani šance Neplechové a zahrávaný trestný roh Hostivaře.

„Bylo to utrápené vítězství, ale holky to vybojovaly. Soupeřky hrají důrazně na hranici faulu a to nám nevyhovuje, dostaly příležitost i hráčky, které tolik nehrají, chyběly nám reprezentantky do 18 let Jerijová, Somolová a Karolína Hanzlová, které jsou na přípravných zápasech ve Vídni proti Rakušankám,“ okomentoval sobotní duel trenér Josef Ostaš.

A s jakými vyhlídkami jedou rakovnické pozemkářky na evropský pohár do Belgie? „Máme těžké soupeřky z Itálie, domácí Belgičanky a Švýcarky ve skupině, rádi bychom z jednoho z prvních dvou míst postoupili mezi lepší čtyřku a nehráli o udržení v této evropské skupině. Soupeře příliš neznáme, uvidíme, co bude, a chceme uhrát co nejlepší výsledky.“

HC 1972: Steidlová – Matoušková, V. Škrancová, Vorlová, Ohnemichlová, Kolářová, B. Škrancová, Daňková, Mánková, Dudová, Stehlíková, Holubová, Kotálová, Přibíková, Hanzlová.

HC 1972 Rakovník – TJ So. Plzeň Litice B 6:3 (1:1)

Domácí se nemohli vážněji prosadit, mírnou převahu přece jen využili proměněným trestným rohem z Jahodovy hokejky ve 24. minutě, ale hosté dokázali Dvořákem srovnat krok. Po změně stran se Rakovník přece jen dokázal více tlačit dopředu a v rozmezí deseti minut Jahoda završil svůj hattrick na 3:1. Po pěkné kombinaci celého útoku pak zvyšoval Procházka do odkryté branky na 4:1 a vstřelil i pátý gól, ale soupeř mezitím dvakrát potrestal domácí fauly z penalt na 5:3. Poslední minuta opět patřila pěkné kombinační akci, na jejímž konci byl úspěšným střelcem Beneš.

„V prvním poločase jsme se nedokázali výrazněji prosadit, po přestávce jsme na rozdíl od minulého zápasu na Bohemians vstřelili důležité góly, přibylo více kombinace, ale celkově s výkony v posledních zápasech včetně dnešního moc nejsem, nějak nám to neběhá a nestřílí a hledáme způsob, jak se zlepšovat,“ zamýšlí se hrající kouč Pavel Hraba, jenž doufá, že slabší forma nepošle jeho svěřence mimo postupovou čtyřku. „V play off bychom neradi chyběli, reálná šance na postup mezi poslední čtyři je a zároveň bych nechtěl hned v semifinále narazit na pražskou Slavii, takže cílem je třetí místo po základní části,“ zamyslel se nad rakovnickým týmem trenér Pavel Hraba.

HC 1972: Hraba (36. min. J. Seemann) – R. Ostaš, Dašek, J. Ostaš, Hudeček, Kopřiva, Hornof, Skála, Jahoda, M. Seemann, Beneš, Krejčí, Jílek, Procházka.

Miroslav Koloc