Rakovnické ženy se do závěrečných bojů probojovaly až v posledním střetnutí základní části výhrou nad Bohemians Praha 2:0 a v semifinále je čekají soupeřky z HC 1946 Praga.

Rakovničanky už v loňském ročníku dokázaly, že hrát play off umí, když vyřadily pražskou Slavii, obhájkyně titulu, a získaly stříbro po těsné finálové porážce od Hradce Králové.

Trenér František Jaroš už bude moci počítat s největší pravděpodobností i s B. Polcarovou a Hudečkovou, které se potýkaly se zraněním, střelecká forma snad vydrží i Hanzlové, která reprezentuje v dresu českých juniorek na ME ve Skotsku a gólem proti Švédsku přispěla k boji o jednu z medailí.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří hradecká a pražská Slavia. Ještě s větším očekáváním a ambicemi odjede do Edenu tým mužů, který v základní části exceloval a z prvního místa se v souboji o finále střetne s plzeňským Bolevcem, který dokázal v letošním ročníku dvakrát porazit.

HC 1972 sice obhajuje bronz z loňska, ale tentokrát míří výš i se všemi reprezentanty Hrabou, Daškem a Jahodou, kteří jsou v nominaci na únorové halové MS. Druhou semifinálovou dvojici vytvořili loňští finalisté Slavia Praha a TJ Plzeň Litice.

Na finálové duely zve i hrající trenér a gólman Pavel Hraba: „Absolvujeme tréninky v hale na Stochově a v Rakovníku, letošní mistrovství republiky je pro nás obrovskou motivací. Pokud chcete vidět to nejlepší, co momentálně český halový hokej nabízí, zvu všechny příznivce v neděli 30. ledna do haly Slavie a slibuju, že když se to povede, tak vám pošleme pohár do hlediště k pomazlení.“

MIROSLAV KOLOC