Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník pod vedením trenéra Pavla Hraby odehráli na podzim pět zápasů a připsali si čtyři body, které je řadí na páté místo v extraligové tabulce s dvoubodovým odstupem na čtvrtou Hostivař, která zatím doplňuje vedoucí trojici Slavia Praha, Bohemians a Plzeň Litice na místech pro play off.

"Některé zápasy jsme ztratili až v závěrečných minutách, proto máme méně bodů, než jsme čekali. Po podzimním stop soutěžím nám nezbývá než se těšit na halu, kde budeme obhajovat český titul ale to je všechno ještě ve hvězdách," okomentoval bodově hubený podzim trenér Pavel Hraba.

Kanonýrem podzimu je Martin Seemann s pěti trefami, do nejlepší desítky se vešel i nestárnoucí Petr Procházka, jenž přesně zacílil čtyřikrát. Ten je pak ozdobou i týmu HC 1972 Rakovník B v I. lize, kde rakovnická rezerva přezimuje se sedmi body ze čtyř utkání na stříbrné pozici za TJ Plzeň Litice B.

Spokojenější po podzimu jsou ženy

Spokojenější jsou rakovnické ženy, které pod dohledem trenérů Martina Seemanna a Josefa Ostaše nasbíraly ve čtyřech zápasech devět bodů a jsou druhé za Slavií Praha se stejným ziskem jako HC Praga a HC Hostivař.

Lídrem ve střelecké tabulce extraligy je se sedmi brankami Klára Hanzlová, která se tak úspěšně vrátila po mateřských radostech, v TOP 10 střelkyň jsou i Vorlová s Přibíkovou. Také ženy by rády v halové extralize navázaly na svá medailová umístění a pokusily se nabourat zatím pevnou zlatou zeď rivalek z pražské Slavie.

Dorostenci pokračují ve výborných výkonech

Chlapecké naděje HC 1972 okupují po podzimu stříbrnou pozici společně s pražskými Prezidenty za SK Slavií Praha, se kterou prohrály v Edenu jen těsně 5:4. Nejvýkonnějším kanonýrem byl v rakovnickém dresu Jan Trejbal s pěti zásahy, v TOP 10 se ještě prosadili se třemi góly Branšovský a Karafiát.

Ve vyrovnané tabulce dorostenek patří HC 1972 Rakovník čtvrtá pozice se sedmi body s minimálním odstupem na medailová místa Pragy a Plzně Litic, které dýchají na záda první pražské Slavii. Nejpilnějšími střelkyněmi byly na podzim Jirkovská, Přibíková a Jerijová.

Rakovnické žactvo sbíralo zkušenosti

V žákovské kategorii se lépe vedlo dívkám. Starší žákyně jsou průběžně čtvrté, když v šesti zápasech nasbíraly sedm bodů. Nejlépe se jim povedl poslední podzimní zápas na domácím hřišti, když dokázaly přehrát zatím stříbrný Hradec Králové 2:1. Tři góly si na podzim zapsala Magdaléna Krausová.V mladších žákyních jsou dva rakovnické týmy na 4.a 7.místě, talentem s čichem na branky je Sabina Dašková, která nastřílela třináct gólů.

Zkušenosti sbírali ve skupině o vítězství této kategorie i starší žáci HC 1972, ale stačili odehrát jen dvě utkání s bodem za remízy 0:0 v Hradci Králové.

Miroslav Koloc