Ženy budou mít za soupeřky ČKS Vyšehrad a TJ Mnichovice, muži změří své síly s Plzní-Liticemi a hradeckou Slavií. Od pátku 16. listopadu do neděle 18. listopadu se pozemní hokejistky zúčastnily Prague Indoor Skanska Cupu 2007 v Edenu. V prvním utkání podlehly po poločase 2:4 SK Slavii Praha 3:8, když dvakrát skórovala B. Polcarová a na 2:3 výstavní trefou do šibenice snižovala Váňová.

Neméně těžkým soupeřem byl i bundesligový lídr HTHC Hamburk, pozdější vítěz, se kterým Rakovník prohrál 1:7. Úvodní branku utkání vstřelila po trestném rohu V. Matoušková. V jednom z nejhezčích zápasů poháru pak rakovnický tým remizoval s výběrem ČR 4:4 (2:1). V dramatickém utkání střílely přesně dvakrát B. Polcarová, V. Matoušková a z penalty Váňová. Jediné vítězství přišlo v duelu s Prenzlauer Berg Berlín po výsledku 4:1 a v samotném závěru pak Rakovník nestačil na Bohemians Praha 1:3. Se třemi body tak HC 1972 Rakovník obsadil pátou příčku.

Muži startovali na Velké ceně Plzně, kde se probojovali až do finále, ve kterém zdolali HC Plzeň-Bolevec 2:1. Mimo tradiční opory se v týmu prosadili i hráči na hostování v rakovnickém dresu – reprezentant Krýsl a plzeňský Bicek. „Skanska Cup byl určitě dobrou přípravou po herní i fyzické stránce, chyběly nám Z. Polcarová a Křikavová, do sestavy se naopak vrátila po nepříjemném zranění v Berlíně kapitánka Kříženecká. I když síly ubývaly, turnaj ukázal, že budeme dobře připraveni na letošní halový ročník, ve kterém obhajujeme loňské stříbro,“ uvedl po turnaji trenér Radek Ostaš.