HC 1972 Rakovník- Slavia Hradec Králové 3:1 (3:1)

Omlazený kádr bez zkušených Kříženecké, Váňové, Z.Polcarové začal letošní sezonu velmi dobře a už v první minutě měla vedení na hokejce kapitánka Hudečková. Skóre se ale měnilo hned vzápětí, když přihrávku Křikavové pohotově tečovala za záda bezmocné Šmídové T.Matoušková na 1:0. V 9.minutě zahrával Hradec penaltu, ale gólmanka B.Matoušková byla na svém místě, a tak Rakovník měl možnost svůj náskok zvýšit. To se povedlo ve 21.minutě po přesné trefě B. Polcarové a o sedm minut později korunovala dobrý výkon celého týmu Vorlová, která připravila třetí branku pro Hudečkovou.V závěru poločasu pak potrestala domácí důrazná Gočalová a protlačila přece jen míček do rakovnické branky.

Druhý poločas domácí příznivce, kteří si našli cestu na posvícenský vstup do soutěže,už tolik nenadchnul, protože Rakovník ubral na své aktivitě i množství přesných přihrávek a Hradec vycítil šanci. Sérii trestných rohů ale domácí obrana v čele s gólmankou Matouškovou zlikvidovala, navíc Šimková pohrdla jasnou gólovkou.Na druhé straně Rakovník zahrozil jen dvakrát. Poprvé po individuální akci Hanzlové a podruhé průnikem B. Polcarové. I brankářka hradecké Slavie byla však na svém místě, a tak poločasový výsledek zůstal na světelné tabuli až do konce.

"Kromě dlouholetých opor nám chyběla dnes i Římalová, navíc Hudečková se vrací po zranění.Omlazený tým zvládl velmi dobře první poločas i s důležitou rychlou brankou v úvodu, po přestávce jsme nehráli tolik kolektivně, chybělo více přihrávek ve středu pole i pohybu, " ohlédl se za průběhem zápasu trenér Radek Ostaš.

Sestava HC 1972: B. Matoušková - Predmeská, Brotánková, Škrancová, L. Holubová, Knorová, Křikavová, Fojtíková, Vorlová, B.Polcarová, Čermáková, E. Holubová, T. Matoušková, Hudečková, Hanzlová, Wittmannová. Trenér: Radek Ostaš.