Skóre utkání sice otevřel Jahoda z trestného rohu už v 7.minutě, ale to bylo nadlouho vše, naopak Reinhard Nicklas ještě do přestávky stačil ukazatel branek nastavit na 1:2 pro hosty a v druhém poločase potvrdil lepší produktivitu Bárta na rozdíl dvou branek. Šance na vyrovnání domácí měli, ale střelecký prach jim někdy až nepochopitelně zvlhnul, a tak opět Nicklas zvyšoval už na propastných 1:4. V poslední patnáctiminutovce sice Jahoda opět proměnil trestný roh, ale byli to hosté, kteří v poslední minutě podtrhli svoji výhru z hokejky Sochora.

„Byl to těžký a fyzicky náročný zápas, ve kterém hosté svoje šance snadno využili. My jsme naopak neproměnili pět vyložených šancí. To nakonec rozhodlo jinak vyrovnaný duel v náš neprospěch,“ uvedl po závěrečném hvizdu hrající kouč HC 1972 Rakovník Pavel Hraba.

HC 1972 Rakovník – TJ Plzeň Litice 2:5 (1:2)
HC 1972 Rakovník: J. Seemann - Dašek, R. Ostaš, J. Ostaš, Kopřiva, Hudeček, Jahoda, M. Seemann, Bodnár, Tran, Hlína, Procházka, Trejbal, Hamouz. Hrající trenér Pavel Hraba.