I přes porážku si však udržely čtvrtou příčku za vedoucí pražskou Slavií, HC 1946 Praga a Hostivaří, která je vstupenkou do závěrečného play off o medailové příčky.

HC 1972 Rakovník - Bohemians Praha 1:2 (0:2)

Utkání sice začalo větší aktivitou domácích a šancí Škrancové a T. Matouškové s Vorlovou, ale už 6. minuta přinesla ojedinělý protiútok Pražanek, který pohodlně zakončila reprezentantka Reichlová na 0:1. I v dalším průběhu měly více ze hry Rakovničanky, avšak klokaní svatyně pro ně byla zakletá a naopak ve 28. minutě střela Nyklové po trestném rohu skončila u pravé tyčky na rozdíl už dvou gólů a Wittmannová musela ještě řešit dva sólové úniky Preissové.

Po přestávce se sama před brankou objevila B. Polcarová, dvakrát domácí pokusy zastavila tyčka, navíc rozhodčí upřeli Rakovníku penaltu, a tak se domácí tým spolu s diváky dočkal až v 64. minutě, kdy po trestném rohu snížila Hanzlová. Na víc však už domácím čas nezbyl, i když v samotném závěru neměl Rakovník k vyrovnání daleko.

Spokojený nebyl ani trenér František Jaroš: „Neproměňování vyložených šancí a málo důrazu před brankou soupeře jsou příčinami naší prohry, která je pro všechny zklamáním. Přitom naše hra nevypadala až tak špatně, měli jsme i trochu střelecké smůly, ale na to se nehraje.“

HC 1972 Rakovník: Wittmannová-Kříženecká, V. Matoušková, Čermáková, Škrancová, L. Holubová, Fojtíková, Křikavová, B. Polcarová, Z. Polcarová, Vorlová, T. Matoušková, Hanzlová, Knorová, E. Holubová.

MIROSLAV KOLOC