HC 1972 Rakovník - Slavia Hradec Králové 3:1 (3:1)

Rakovnický uragán proti poslednímu celku tabulky přinesl svoje ovoce už po sedmi minutách, když přihrávku V. Matouškové mistrně trefila B. Polcarová a rozjásala domácí na 1:0. Stálou hrozbou pro reprezentační juniorskou gólmanku Čechákovou byly T. Matoušková, Hudečková i Kříženecká, ale po přihrávce B. Polcarové k tyči zavěsila na 2:0 Fojtíková a v 19. minutě odražený míček od betonů hradecké brankářky vrátila do sítě Steinbachová. Hosté se radovali jen jednou ve 27. minutě, když z ojedinělého útoku snižovala pohotovou tečí Strapková. Řadu pěkných momentů hlavně před brankou Východočešek přinesl i druhý poločas, ale aktivita B. Polcarové, Z. Polcarové před gólmankou už úspěch neměla, Kříženecká pak nastřelila pouze tyč. Na druhé straně se blýskla i gólmanka B. Matoušková, která kryla samostatný únik Venclové. HC 1972 Rakovník se třemi body dostal na třetí příčku za pražskou Slavii a Pragu a v sobotu 11.10. zajíždí do Hostivaře, se kterou v úvodním duelu pouze remizoval 1:1.

„Byli jsme po celý zápas lepší, probudili jsme se i střelecky hlavně v prvním poločase, v tom druhém tempo hry trochu opadlo, věřím týmu, že bude dál pokračovat v dobrých výkonech i na hřištích soupeřů,“ ohlédl se za utkáním trenér Radek Ostaš.

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková - V. Matoušková, Brotánková, Škrancová, L. Holubová, Křikavová, Kříženecká, Váňová, Fojtíková, B. Polcarová, Z.Polcarová, Hudečková, T. Matoušková, E. Holubová, Steinbachová.
Trenér: Radek Ostaš.

Autor: Miroslav Koloc