Praga – Rakovník 3:3

Jedno z klíčových utkání pro vývoj v extraligové tabulce začaly lépe rakovnické reprezentantky, které se chystají nejen na červnové play off o český titul, ale i na evropský pohár na Ukrajinu.

Tradičně výborný nástup do zápasu korunovala vedoucí brankou Kopřivová a ještě v první čtvrthodině zvyšovala na dvougólový náskok Daňková. Praga potom zvedla hlavu, Haklová ukázala svůj čich na góly a vstřelila důležitý kontaktní ještě do přestávky.

Když pak Vorlová zamířila přesně na 1:3, posílilo to naděje na konečný úspěch, ale opět se ukázala slabina HC 1972, kterou jsou často nezvládnuté závěry střetnutí v klíčových duelech. Jedním z nich bylo loňské finále extraligy, kdy neudržely sedm minut před koncem stejné vedení proti pražské Slavii, aby pak přišly o titul v nájezdech. Pražanky postupně srovnaly na 3:3, poslední branka padla na začátku poslední pětiminutovky.

I tak má však Rakovník největší ambice vyhrát základní část extraligy, potřebuje k tomu vyhrát na domácí půdě, kde hráčky čekají tradičně příznivou podporu diváků.

Branky Rakovníka: Kopřivová, Daňková, Vorlová. Poločas: 1:2. HC 1972 Rakovník: Steidlová – V. Matoušková, Čermáková, Mánková, Hanzlová, Kolářová, Ohnemichlová, Somolová, Stehlíková, Vorlová, Bašová, Daňková, T. Matoušková, Přibíková, Kopřivová, Holubová. Trenéři Martin Seemann a Josef Ostaš.