Rakovnické pozemkářky v minulých kolech nepředvedly optimální výkon, ovšem o tomto víkendu si spravily střeleckou chuť.

TJ Sokol Mnichovice – HC 1972 Rakovník 0:6 (0:2)

Proti poslednímu celku tabulky se Rakovník postupně dostal do střeleckého tempa a nakonec díky bezchybnému výkonu gólmanky Matouškové ani jednou neinkasoval. Z několika slibných šancí se do poločasu ujaly dvě z hokejek V. Matouškové a B. Polcarové, po přestávce se k nim přidala T. Matoušková a po velmi pěkné kombinační akci celé pětky se do listiny střelců zapsala i Křikavová. V poslední dvouminutovce pak B. Polcarová nepohrdla přihrávkou T. Matouškové a šestý gól vstřelila po rychlé rozehrávce před kruhem Křikavová.

Slavia Hradec Králové – HC 1972 Rakovník 4:5 (1:4)

Rakovnické nasazení a důraz přinesly své ovoce už v 1. minutě, kdy po spolupráci s T. Matouškovou skórovala B. Polcarová, V. Matoušková poté hned proměnila trestný roh na 0:2, ale po chytré přihrávce Švenkové Hradec snížil na rozdíl jediné branky. S tím nesouhlasila T. Matoušková, jež zužitkovala akci Kříženecké a B. Polcarové na 1:3, nejlepší rakovnická střelkyně B. Polcarová pak zatížila konto gólmanky Šmídové až na 1:5. V průběhu několika minut však Hradec hned třikrát kontroval a v dramatickém závěru měla šanci Kolumpková, Matoušková v brance ale opět kouzlila.

„V prvním utkání jsme postupně Mnichovice jasně přehráli, druhý zápas jsme v prvním poločase velmi dobře začali, dařilo se i střelecky, po přestávce jsme se spíš trápili, hlavně v poslední desetiminutovce to bylo hodně dramatické, ale nakonec se šťastným koncem pro nás,“ komentoval zápasy trenér Radek Ostaš.

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková – Kříženecká, V. Matoušková, Škrancová, B. Polcarová, T. Matoušková, Křikavová, Brotánková, Fojtíková. Trenér: Radek Ostaš.